Enciklopedia e mergimit View larger

Enciklopedia e mergimit

Entela Tabaku, Shqiptar Oseku A-004068

New product

Përshkrim i shkurtër

“Enciklopedia e mërgimit” lind aty ku temat universale të mërgimit takojnë universin e dy poetëve shqiptarë në mërgim.

More details

69 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313003

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Entela Tabaku u lind më 1971 në Shkodër. Ajo ka PhD në gjuhësi nga universiteti i Stokholmit dhe mban katedrën e gjuhës shqipe në Uppsala. Ka botuar tri përmbledhje me poezi: “50 poezi dhe 5 intermexo” 1996, “një grusht jetë sa me vdekë” 2016, “poemat e hueja” 2017.

Shqiptar Oseku u lind më 1970 në Gjakovë. Ai ka studiuar shkencat shoqërore në universitetin e Stokholmit dhe është punëtor social. Ka përkthyer poetë suedezë e shqiptarë në një numër antologjish, si edhe ka botuar tri përmbledhje me poezi: “Kryquesi i shpirtit” 2001, “Poezi” 2013, “Requiem për një dashuri” 2014.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages144
ISBN9789928313003
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1