Alter Ego - poezi View larger

Alter Ego - poezi

Lediona Braho BAT0057

New product

Përshkrim i shkurtër Muza poetike e ngjyros jetën e Lediona Brahos si bojërat telajon e një piktori: Ajo është agu dhe muzgu i ditëve të saj, fillimi dhe mbarimi i gjithçkaje që e bën të jetë ajo që është.

More details

1110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116237
Viti i botimit2012

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Fragment nga libri Ti qave Dhe pemët shkundën gjethet, Që, si zogj të vrarë Mbuluan tokën e thatë. Dy pika loti lagën buzët e çarjeve. Të mbylla sikur një Libra filozofik, Të kyça, e mandej, ca bulëza më njomën faqet. Të flaka, siç flakim një send Dhe u mundova të harroj fjalët, Fjalët...Lamtumirë! Mbi autoren Lediona Braho është lindur më 5 gusht 1991 në Konispol. Shkollën 8 vjeçare dhe të mesme i kreu në vendlindje. Aktualisht studion për Psikologji në Universitetin e Tiranës. Ka filluar të shkruajë që në moshën 10 vjeçare, fillimisht lirika të shkurtra për natyrën. Më vonë bëri përpjekjet për të shkruar një roman, i cili mbeti në letër, por që çeli krijime të shkurtra, kryesisht poezi. Gjatë rrugëtimit të saj poetik, e kanë mbështetur miqësisht dhe profesionalisht profesorët e nderuar dhe shkrimtarët: Pajtim Çaushi dhe Bardhyl Maliqi. Fryt i punës dhe angazhimit të deritanishëm të Lediona Brahos janë dy librat: "Ag..." (2008) dhe "Përtej ëndrrës" (2009), shkrime dhe ese të paraqitura në konkurse lokale dhe kombëtare, skica etj.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages82
ISBN9789928116237
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë