Për dhuntinë e mahnitjes View larger

Per dhuntine e mahnitjes

Azem Qazimi ZEN0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Vëllim me poezi 

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789928113245
Viti i botimit2013

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

Poezia siç është

Kur të jem çliruar nga shqisat dhe mendimi,
Kur gjuha ime të veprojë pa nevojën e përqasjes,
Kur, më në fund, të mos kem voli
Për përfytyrimin, këtë shqisë të së mundshmes,
Dhe t'i shoh gjërat ashtu siç janë gjërat,
Atëherë, dhe vetëm atëherë, në këtë skamjen time,
Do të mund të shoh vërtet dhe të shkruaj poezinë
Që e din se poezia është këtu, tani dhe përgjithnjë,
Poezinë siç është, poezinë njësh me veten.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages52
ISBN9789928113245
Shtëpia botueseZenit
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri