Nje histori e shkurter e kohes View larger

Nje histori e shkurter e kohes

Stephen Hawking A-006049

New product

Përshkrim i shkurtër

Me imazhe emocionuese dhe imagjinatë të thellë, Stephen Hawking na afron më shumë me sekretet themelore pikërisht në zemrën e krijimit.

More details

27 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265340

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Si një volum monumental në shkrimet shkencore nga një prej mendjeve më të shquara të kohës sonë, libri i Stephen Hawking eksploron pyetje të thella si: Si filloi universi dhe çfarë e bëri të mundur fillimin e tij? A rrjedh koha gjithnjë përpara? Është universi pa fund, apo ekzistojnë kufij? Ka në hapësirë dimensione të tjerë? Çfarë do të ndodhë kur të marrë fund gjithçka? I treguar në një gjuhë të kuptueshme nga të gjithë, Një Histori e Shkurtër e Kohës kridhet në sferat ekzotike të vrimave të zeza dhe kuarkëve, të antimateries dhe "shigjetave të kohës," të big bang dhe një Zoti akoma më të madh, ku mundësitë janë të mahnitshme dhe të papritura.

REVIEW

Hawking mund të shpjegojë kompleksitetet e fizikës kozmologjike me një ndërthurje joshëse të qartësisë dhe mprehtësisë....Truri i tij është i një fuqie të jashtëzakonshme."

New York Review of Books

                                                            

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928265340
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1