Dhembi i bardhe – Botimet Dritan View larger

Dhembi i bardhe – Botimet Dritan

Xhek London BDR119

New product

101 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621698

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Historia nis para lindjes së Dhëmbit të Bardhë , një krijesë gjysmë qen e gjysmë ujk, me udhëtimin e dy burrave drejt territorit të Jukonit, Kanada. Dy burrat, Bill dhe Henri, ndiqen në këtë udhëtim nga një tufë ujqish të uritur. Në fund, pasi ujqit hanë Billin dhe të gjithë qentë e slitës, një grup i madh njerëzish arrijnë të shpëtojnë Henrin nga sulmi i kafshëve të egra.Historia më pas vazhdon me Dhëmbin e Bardhë, që ka një jetë të vështirë në një kamp indian; qentë, duke e parë si ujk, e sulmojnë. Indianët e shpëtojnë, por qentë nuk e pranojnë mes tyre. Kështu, Dhëmbi i Bardhë rritet si gjallesë e egër.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages240
ISBN9789995621698
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManushaqe Bako