Shkurtesa e jetes View larger

Shkurtesa e jetes

Seneca A-000202

New product

Përshkrim i shkurtër

Shkrimet stoike të filozofit Seneka ofrojnë njohuri të fuqishme mbi artin e të jetuarit, rëndësinë e arsyes dhe moralit dhe vazhdojnë të ofrojnë udhëzime të thella për shumë njerëz nëpërmjet elokuencës, kthjelltësisë dhe urtësisë së tyre të përjetshme.

More details

5 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265418
Viti i botimit2021

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjatë historisë, disa libra kanë ndryshuar botën. Ata kanë transformuar mënyrën se si ne e shohim veten dhe njëri-tjetrin. Ata kanë frymëzuar debat, mospajtim, luftë dhe revolucion. Ata kanë ndriçuar, indinjuar, provokuar dhe ngushëlluar. Ata kanë pasuruar jetë dhe i kanë shkatërruar ato. Dhe Seneca është njëri prej tyre.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages127
ISBN9789928265418
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë