Shkurtesa e jetes Shiko më të madhe

Shkurtesia e jetes

Seneca A-000202

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrimet stoike të filozofit Seneka ofrojnë njohuri të fuqishme mbi artin e të jetuarit, rëndësinë e arsyes dhe moralit dhe vazhdojnë të ofrojnë udhëzime të thella për shumë njerëz nëpërmjet elokuencës, kthjelltësisë dhe urtësisë së tyre të përjetshme.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265418

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gjatë historisë, disa libra kanë ndryshuar botën. Ata kanë transformuar mënyrën se si ne e shohim veten dhe njëri-tjetrin. Ata kanë frymëzuar debat, mospajtim, luftë dhe revolucion. Ata kanë ndriçuar, indinjuar, provokuar dhe ngushëlluar. Ata kanë pasuruar jetë dhe i kanë shkatërruar ato. Dhe Seneca është njëri prej tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe127
ISBN9789928265418
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë