Reduced price! Shenja View larger

Shenja

Raymond Khoury TO0034

New product

Përshkrim i shkurtër

Në kohën kur gazetarja Grejs Logan nis kronikën nga vendngjarja, papritmas në qiell shfaqet një lëmsh i stërmadh, vezullues drite, i cili e mbështjell anijen në një shkëlqim lëbyrës, mandej zhduket në mënyrë po aq të mistershme sa shfaqet, ndërsa bota mbarë mban frymën teksa ndjek ngjarjen drejtpërdrejt.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994319107
Viti i botimit2013

1 170 Lekë

-10%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Në Antarktidë ankorohet një ekspeditë shkencore e cila ndjek nga afër shpërbërjen e bregut prej akulli. Në kohën kur gazetarja Grejs Logan nis kronikën nga vendngjarja, papritmas në qiell shfaqet një lëmsh i stërmadh, vezullues drite, i cili e mbështjell anijen në një shkëlqim lëbyrës, mandej zhduket në mënyrë po aq të mistershme sa shfaqet, ndërsa bota mbarë mban frymën teksa ndjek ngjarjen drejtpërdrejt.

Në majë të një mali në Egjipt, një prift fillikat kundron madhështinë e krijesës së Zotit që shtrihet në luginën përpara syve të tij. Prania e tij në këtë vend të shenjtë mbetet mister edhe për atë vetë. Ai është i sigurt veç për fuqinë e parrokshme të prirjes së brendshme që ndien bashkë me nevojën shtrënguese për të hedhur në letër dhe për të zografisur një vegullim që i fanitet pareshtur.

Klientët e një lokali të pluhurosur diku, aty pranë, ngrijnë në vend kur shikojnë simbolin e shndritshëm që shfaqet në televizor. Një burrë bën kryqin disa herë dhe del turravrap jashtë lokalit, duke mërmëritur nëpër dhëmbë veç një fjalë të vetme: E pamundur.

Në Boston, Mat Sherudi zbulon se vdekja e të vëllait mund të mos jetë ashtu si dukej më parë dhe se, deri diku, mund të ketë lidhje me dukurinë që ngjall shumë polemika dhe përfshin mbarë botën, duke kërcënuar të shpërthejë dhuna e kaosi.

Mbarë bota mban frymën teksa Grejsi dhe Mati rreken të zbulojnë të vërtetën e lajmit të jetës. Mos ka vendosur më në fund Zoti ta zbulojë vetveten? Apo mos dikush po përshpejton lindjen e një epoke të re ku besimi, shpresa dhe bindja do të përulet përpara altarit të pushtetit, lakmisë dhe vdekjes?!

 

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages632
ISBN9789994319107
Shtëpia botueseToena
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
Përmasat13x20
PërkthyesiFatmir Ndreu