Vitaminat dhe mineralet në fruta dhe perime View larger

Vitaminat dhe mineralet ne fruta dhe perime

Hysen Dizdari HDI0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Vitaminat dhe mineralet luajnë një rol vendimtar në rritjen dhe zhvillimin e organizmit të njeriut. Libri do ju sherbeje shume nenave te reja, per tu ndihmuar ne zgjedhjen e perimeve dhe frutave te cilat kane vlera te larta ne vitamina dhe minerale.

More details

50 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN97899284023

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vitaminat dhe mineralet luajnë një rol vendimtar në rritjen dhe zhvillimin e organizmit të njeriut.Ato luajnë një rol vendimtar në shkëmbimin e lëndëve dhe metabolizmit të qelizave të njeriut pa të cilat jeta e njeriut nuk do ishte e mundur. Vitaminat dhe minaralet nuk mund të sigurohen nga organizmi i njeriut, prandaj e vetmja rrugë është sigurimi i tyre nëpërmjet një diete të balancuar me fruta,perime dhe ushqime natyrale. Siç dihet disa nga vitaminat kanë veti antioksiduese me anën e të cilave mbrojnë organizmin e njeriut nga sëmundjet duke neutralizuar radikalet e lira.

Autori i librit jep ne menyre te permbledhur ,emrat e frutave dhe te perimeve qe kane vlera me te larta ne vitamina dhe minerale,normat e rekomanduera te marrjes se tyre.Por nje kujdes te madhe ka treguar autori per te rolin qe luajne vitaminat dhe mineralet ne sheriminn e semundjeve dhe shendetin e njeriut.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages95
ISBN97899284023
RedaktoriAlbana Hudhri
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë