Shtrigat View larger

Shtrigat

Roald Dahl BCA077

New product

Përshkrim i shkurtër

Prej autorit të mrekullueshëm të Gjiganti i Madh i Mirë dhe Çarli dhe fabrika e çokollatave, vjen një tjetër histori magjike, Shtrigat. A e dini si njihen shtrigat? Shtrigat prej vërteti, jo shtrigat e përrallës? Ç'ngjyrë ka pështyma e shtrigave? Po të hasni Shtrigëmadhen, e dini kush është kjo? Jua merr mendja se ç'u punon ajo fëmijëve? Ç'erë bien kalamajtë për hundët e shtrigave? Për të mësuar të gjitha këto ndiqni djalin e vogël dhe gjyshen e tij në këtë histori zbavitëse.

More details

99 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99927-33-95-0

690 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Si e pësoi çuni i vogël prej shtrigave? Shtrigat, a pësuan gjë prej tij dhe prej Gjyshes, apo dolën pa u lagur...? Qulli magjik blerosh, i bërë me lëng bretkose, a e dini si vepron? Mbani frymën dhe mësoni për të gjitha këto në këtë libër "fantazmatik" të Roald Dahlit, autorit të mrekullueshëm të Gjigandi i Madh i Mirë, Çarli dhe fabrika e çokollatave e plot titujve të tjerë. Roald Dahl ëshë një nga shkrimtarët për fëmijë më të dashur e më zbavitës të të gjitha kohërave. Librat e tij janë përkthyer me sukses të jashtëzakonshëm në dhjetëra gjuhë, janë xhiruar filma e luajtur teatër. Gjiganti me Sofinë, Çarli, Vili Vonka e Umpa - Lumpat, Shtrigëmadhja e Çuni me Gjyshen, Matilda, Dani kampion bote e plot të tjerë janë sot nga personazhet më simpatikë që kanë bërë për vete me miliona lexues në mbarë botën.

Data sheet

pages180
ISBN978-99927-33-95-0
RedaktoriQuentin Blake (il.)
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBrikena Çabej