Influenca - Psikologjia e bindjes View larger

Influenca - Psikologjia e bindjes

Robert Cialdini A-007927

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një manual i shkëlqyer për të kuptuar sjelljen njerëzore, dhe për të kuptuar artin e bindjes. Dr. Robert Caldini e ka sjellë për lexuesit këtë botim pas një përvoje 35 vjeçare kërkimesh dhe studimesh, duke sjellë gjashtë parime universale të mjeshtrisë së bindjes. Si i tillë, ky është manual bazë, me vlera të jashtëzakoshme për ekspertët e marketingut dhe të komunikimit. Libri vjen se shpejti tek ju. Porositeni online qe tani tek Bukinist

More details

11107 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
Viti i botimit2022

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Influenca – tashmë libri klasik mbi bindjen, - shpjegon psikologjinë se përse njerëzit thonë PO dhe si të aplikohen këto kuptueshmëri. Dr. Robert Cialdini është ekspert në këtë fushë për mënyrën sesi të ndikojmë tek njerëzit dhe si ti bindim ata. Kërkimet rigoroze, të bazuara mbi të dhëna përgjatë një periudhe 35-vjeçare si dhe programi 3-vjeçar i studimit mbi përpjekjen e njerëzove për ndryshimin e sjelljes ka rezultuar me këtë libër që ka dëshmuar rezultate të jashtëzakonshme.

Ju do të mësoni gjashtë parimet universale sesi ti përdorim ato për tu bërë një ndjekës më i aftë dhe sesi të mbrohemi kundër atyre që duan të na bindin. Prandaj ky libër është tej mase i vlefshëm për njerëzit që duan të ecin në jetë; - për rrjedhojë parimet e tij do të ndihmojmë për të bërë ndryshme rrënjësore personale dhe për të vepruar në drejtimin që ju doni të ecni për të pasur sukses.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages368
Shtëpia botueseInfluence
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLedion Krisafi
I ri1