Burri qe me do mua Shiko më të madhe

Burri qe me do mua

Adriatike Lami A-003314

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër me poezi është përzgjedhur mes pesë librave më të mirë të botuara gjatë vitit 2017 nga juria e përzgjedhur nga Ministria e Kulturës për çmimet vjetore në fushën e Letërsisë

Më shumë detaje

20 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221216

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Sipas autores, Adriatike Lami, poezia është frymëzim, por jo vetëm. “Po e them konkretisht, të merr nga këtu dhe të zhvendos në hapësira të tjera. Të shkruash është ta shohësh botën ndryshe nga tjerët, ky është fat. Perceptimi për botën nuk është vetëm për lulet, ajrin, pemët, por në rradhë të parë për qeniet njerëzore. Poeti e zbulon dhe e sheh qenien njerëzore komplet ndryshe dhe hedhja e tyre në vargje krijon një marrëdhënie speciale mes atij që e lexon dhe atij që e ka shkruar".

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe64
ISBN9789928221216
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat15.5 x 19