Specials

14-18 vjeç There are 319 products.

per page
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

  Kjo është një dhuratë fantastike për një adoleshent, sepse dy librat flasin me gjuhën dhe me mendjen e tyre: Vetëm një mik i vërtetë mund të të mbrojë nga armiqtë e pamoralshëm. Ky është thelbi i asaj që del gjatë leximit dy vëllimeve të serisë me gjashtë libra të “Akademia e vampirëve” të cilat sapo janë përkthyer në shqip

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Një nga librat më të bukur të të gjitha kohërave "Gra të vogla" është më shumë se kaq: një libër i pavdekshëm. Ky libër, që nga koha e botimit të parë e deri më sot, është ribotuar pafundësisht. Pasi të lexohet është e pamundur të harrohet.

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 500 Lekë In Stock

  Nëse je sipërmarrës që do të hapë një biznes të ri, një president firme që do të zgjerojë horizontin e njohurive të tij apo një konsumator që ka kërshërinë të mësojë sekretet e suksesit në biznes, në këtë libër do të gjesh plot material frymëzues.

  2 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë 500 Lekë -10% In Stock

  Një roman i llojit të fantazisë për moshën 10-14 vjeç, i shkruar nga një prej autorëve më të spikatur të letërsisë për fëmijë

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Korrieri Mishel Strogov arrin te zbuloje planin per pushtimin e Siberise, te cilin e qeveriste vellai i Carit te Madh te Rusise dhe arrin t'iu vihet ne ndihme per te parandaluar planin e fshehte per rrezimin e tij

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% In Stock

  Këtu është një botë magjike që do ta donte ta kishte një fëmijë apo një i rritur; është një mal plot fantazi nga të gjitha krahinat e Shqipërisë që vjen nga gurra popullore, e cila është futur nën furkën tjerrëse të rrëfimtarit dhe mjeshtrit të gjuhës shqipe Virgjil Muçi. Ashti kombëtar që vjen në këtë set me dy vëllime “Përralla shqiptare 100+1” duke i...

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Çdo qytet e ka historinë dhe mitin e vet; dhe këto rrënjë i zbulon më mirë se kushdotjetër libi “Legjenda dhe vende shqiptare”. 17 vendet më të bukura, si Shkodra, Kruja, Durrësi, Tirana, Prizreni, Apollonia, Butrinti, Syri i Kaltër, etj., vijnë përmes rrëfimeve mitike dhe imazheve të ditëve tona, të realizuara me mjeshtri nga fotografi Feliks Bilani.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky libër është një nga kryeveprat e letërsisë botërore, një ndalesë e pashmangshme për këdo që komunikon me letërsinë. Ky vëllim vjen me një tjetër kuptim në gjuhën shqipe dhe për kohën kur është përkthyer. Servantesi është përkthyer nga Fan Noli

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Ky libër është një nga kryeveprat e letërsisë botërore, një ndalesë e pashmangshme për këdo që komunikon me letërsinë. Vëllimi i dytë është përkthyer nga Petro Zheji

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

  Në këtë set janë bashkë dy vëllimet e Don Kishotit, një prej kryeveprave të letërsisë botërore, një prej romaneve të pashmangshme në letërsinë botërore. Vëllimi i parë vjen në shqip nga Fan Noli dhe vëllimi i dytë nga Petro Zheji.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë 500 Lekë -10% In Stock

  Emili Starr kishte lindur me dhuntinë për të shkruar. Mqenëse ishte një jetime që jetonte në fermëb "Hëna e re", të shkruarit e ndihmonte të kalonte kohët e vështira dhe vetminë.

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  540 Lekë 600 Lekë -10% In Stock

  Nje mister shpaloset perpara Davidit, nje muzikanti të talen-tuar dhjetevieçar Pse i ati, nje violinist virtuoz, e ka çuar atë larg qytetenmit? Në kete roman klasik sekretet e fshehura zbulohen hap pas hapi, pikërisht kur babai i Davidit vdes gjate udhëtimit që bën, sëmurë rëndë, per ta kthyer djalin e tij në qytet.

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Historia e ilirëve vjen këtu plot ngjyra e ilustrime, fotografi e skica, duke e shndërruar në një album tërheqës, në një enciklopedi të vërtetë që na shëtit në mijëra kilometrat e gadishullit ilirik e në dhjetëra shekujt e historisë së ilirëve fisnikë.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Out of stock

  Historitë që gjenden në këto katër libra vështirë t’i gjejmë gjetkë. Në këto romane do të gjeni histori me arratisje, me personazhe që janë piratë, që jetojnë nëpër ishuj. Prandaj, i kemi adresuar për lexuesit e vegjël në kohë pushimesh, teksa kalojnë kohën në bregdet.....

  2 250 Lekë
  2 500 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  2 880 Lekë 3 200 Lekë -10% In Stock

  Nuk ka histori më të dashura për vajza sesa ato të Ana Shirlit, që nga fëmijë, deri kur shkon në kolegj, njohjet me miqtë e saj, gëzimet, dhimbjet dhe pasionet e para. Prandaj, e adresojmë këtë set me 5 libra të letërsisë klasike si zgjidhjen e goditur për vajzat që duan të mësojnë më shumë për Ana flokëkuqen

  2 880 Lekë
  3 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% In Stock

  Emilia nuk e ka besuar kurrë se një ditë do të provojë vetminë. Por çfarë ndodh me të pas vdekjes së babait? Po me jetën e re në fermë, me miqtë e rinj? Si e gjen ajo lumturinë? Të gjitha këto përgjigje lexuesit e vegjël i gjejnë në pesë librat e Emilisë, të cilat ua sjellim aty ku jeni ju.

  2 340 Lekë
  2 600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 980 Lekë 2 200 Lekë -10% Out of stock

  Këto libra janë përzgjedhur për vajza që nisin të kenë misteret e tyre, të ndërtojnë botën e tyre, dhe të shfaqen të rezervuara në raport me të tjerët. Dy librat e Frances Burnett, “Kopshti i fshehtë” dhe “Princesha e vogël”, “Rebeka” dhe “Etika për vajza” janë pjesë e një seti për të tilla lexuese....

  1 980 Lekë
  2 200 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% In Stock

  Në këtë set janë përmbledhur aventurat më të mira në det dhe në ishull, me personazhe fantastike, të cilët i bëjnë më të bukura ditët e pushimeve verore për lexuesit e vegjël

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 835 Lekë 3 150 Lekë -10% Out of stock

  Çdokush ndikohet nga personazhet e librave apo të kinematografisë, por këto personazhe mbeten përjetë në mendjen e lexuesit të vogël. Tim Taleri, Aivenhoi, Mishel Strogov dhe Lordi i vogël, secili prej tyre, sjell një botë plot fantazi dhe aventura edhe për ty....

  2 835 Lekë
  3 150 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  2 070 Lekë 2 300 Lekë -10% Out of stock

  Nëse fëmijët e vegjël do t'i lexojnë librat e Zhyl Vernit, ata do të kenë një botë plot fantazi dhe mendja e tyre do t'i nxisë drejt shkencës. Kjo është e provuar tashmë prej një shekulli ku pasionantët e këtij autori janë bërë shkencëtarë në të ardhmen e afërt. Prandaj ne kemi rekomanduar katër prej veprave më të mira, të përshtatura për lexuesit e...

  2 070 Lekë
  2 300 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  I konsideruar një kryevepër, i ngjashëm me librin “Princi i vogël”, ky libër sjell historinë e Majkëllit dhe Minës, fqinjës së tij, e cila është e dhënë pas poetit Uilliam Bllejk dhe që nuk i pëlqen të ndjekë shkollën. Ata janë të pasionuar pas bukurive misterioze të jetës dhe bëjnë pyetje thelbësore për qenien njerëzore. “Skellig” është botuar në më...

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë 500 Lekë -10% In Stock

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Një libër i cili sjell botën inteligjente dhe mënyrën sesi të vegjlit i shohin të rriturit. Njëherësh ky botim është një reflektim për të mëdhenjt që të kuptojnë dhe të reagojnë më mirë ndaj fëmijëve. Autori, Ndue Marku është jo vetëm një vëzhgues i hollë por ka përcjellë gjithë përvojën e tij jetësore, formimin e tij për të sjellë një libër me vlera të...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një histori magjike e ndërtuar mbi disa foto koleksionistësh të veçanta, që e zbukurojnë këtë libër dhe i shtojnë misterin ngjarjeve të përshkruara mjeshtërisht.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë 500 Lekë -10% Out of stock

  Është një nga romanet bashkëohorë më të vlerësuar në Greqi për moshat 13 vjeç e më të rritur.

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  540 Lekë 600 Lekë -10% In Stock

  Perla është një vajzë sportiste. Pasioni i saj i parë dhe i vetëm është vrapi, gjatë të cilit ndjehet shumë mirë. Ka një shoqe shumë të mirë, Allegra, me të cilën ndaj gëzimin, dhimbjen dhe kilogramë akulloresh. Ajo ka gjithashtu një reagim, por të çuditshëm sa herë përballet me Cesare n, një djalë pak më i madh në moshë se ajo, edhe ai i impenjuar me...

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Tragjedia “Antigona” , me temë nga cikli mitologjik teban, nis aty ku mbaron vepra e Eskilit "Të shtatët kundër Tebës".

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Një ndër komeditë më të njohura të Molierit, vë në dukje forcën e parasë dhe pushtetin që ka ajo ndaj njerëzve.

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Romani “Evgjeni Grande” perben fillesen e “Komedise Njerezore”, e cila paraqet nje panorame te jetes pariziene pas renies se Napoleon Bonapartit me 1815.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Ngjarjet zhvillohen në një familje borgjeze. Borgjezi Argan, megjithëse me shëndet të mirë, jeton me frikën e gjithfarë sëmundjeve. As barërat e shumta, as purgativët e ndryshëm nuk arrijnë ta qetësojnë.

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Ngjarjet e "Iliadës" janë vendosur në vitin e fundit të Luftës së Trojës. Konflikti legjendar përbën sfondin për subjektin qendror të historisë: mërinë e heroit grek, Akilit.

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Është komedia e parë e shkruar nga Çajupi.

  300 Lekë
  In Stock
Showing 65 - 96 of 319 items