Specials

 • Dhimbja
  Dhimbja

  Mbase nuk ka një libër për luftën,...

  630 Lekë -10% 700 Lekë

14-18 vjeç There are 320 products.

per page
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Në një botë të pushtuar nga informacione kaotike, kthjelltësia është forca e vërtetë. Por, si mund t’i shohim gjërat në një plan më të gjerë pa na e rrëmbyer shikimin vogëlsirat? Një nga mënyrat do të ishte kthimi i syve tek e shkuara, panorama e madhe e vërtetë e gjithë species njerëzore. Kjo novelë e parë me ilustrime e titulluar “Sapiens: lindja e...

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Shpella e piratëve është një nga romanet e mirënjohura të shkrimtarit tonë të dashur Petro Marko. Ky roman është dramatizuar dhe inskenuar në disa variante dhe ndonëse libri është botuar për herë të parë në 1964, te ish Shtëpia botuese "Naim Frasheri", ne mundëm ta nxjerrim në faqen tonë vetëm në ribotimin e tij të dhjetë.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Një aventurë epike nga autorja Albana Osmani. Ilustruar prej saj ne nje forme shume vizionare, dedikuar të rinjve dhe atyre që shohin nga e ardhmja! Romani fantastiko-shkencor ndjek përballjen e paepur të një grupi të rinjsh me Inteligjencën Artificiale, që mund të cilësohet, pa dyshim, si beteja më e ashpër e kohës!

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  "Ndonjëherë e kupton me zemër se dashuron dikë, por duhet të largohesh prej tij që këtë ta kuptojë edhe mendja jote."

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  540 Lekë 600 Lekë -10% In Stock

  Sillu mirë me të tjerët, se askush nuk e ka jetën fushë me lule.

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Aventura që zuri fill me “Sekretin e shtëpisë në ishull” dhe vijoi me “Qytetin e magjepsur” mbërrin në një përfundim drithërues me “Librarinë e shpirtrave”.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Gjithmonë i përfshirë në listën e 100 veprave më të rëndësishme në botë të të gjitha kohërave, "Makina e Kohës", është jo vetëm libri i parë me subjekt të nesërmen e largët të Tokës dhe jetesën e banorëve të saj, jo vetëm libri i parë klasik mister- shkencë, por vjen edhe për herë të parë në shqip si vepër e plotë.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Katherine Rundell, fituesja e disa çmimeve dhe autorja e librave Rooftoppers, The Wolf Wilder dhe The Explorer, sjell magjinë e Krishtlindjes nëpërmjet një historie ku ndërthurret klasikja me modernen. E shkruar me shumë ngrohtësi dhe mbushur me nota humori, "Një dëshirë për Krishtlindje" na sjell në vëmendje vlerat dhe njerëzit që vërtet kanë rëndësi për...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Ashtu si për astronautët e Apollo-s që shkelën për herë të parë në Hënë, edhe udhëtimi i tyre në hapësirat qiellore është plot të papritura...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Ky libër rrëfen historitë e 100 burrave të mrekullueshëm që realizuan arritje të mahnitshme pa nevojën e dhunës, ose ndjenjave shtypëse ashtu si mësohen djemtë që të bëjnë stereotipikisht. Një mësim shumë i mirë mbi burrërinë, dhe se si ju mund të jeni një djalosh po aq i vlefshëm edhe nëse vendosni të mos i ndiqni qorrazi stereotipat gjinore të shoqërisë...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

  “Shkolla e Mirësisë dhe Ligësisë” është një udhëtim epik në një botë të re marramendëse, ku e vetmja mundësi për të dalë kalon nga një përrallë... që duhet ta përjetosh në vetën e parë.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

  Një roman bestseller që prek zemrat. Një histori delikate, që shkon përtej barrierave të bullizmit dhe diversitetit dhe i lufton me fuqinë e miqësisë.

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Zemërzjarrti është tashmë një luftëtar i Klanit të Bubullimës,po rreziku ende fshihet në pyll.Macet e Klanit të Lumit po bëhëen nervoze,ndërsa Klani i erËs është i dobët dhe po përballet me kërcënime nga të gjitha anët.Ndërsa tensioni arrin në pikën kulmore,Zemërzjarrit i duhet jo vetëm të ndeshet,por edhe të përballet me tradhëtinë brenda vet Klanit të tij.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Kryevepra e Suiftit Udhëtimet e Guliverit u botua pa emrin e autorit më 1726, duke arritur menjëherë një sukses të madh. I shkruar me një stil të thjeshtë, por në të njëjtën kohë të mprehtë dhe gjithë fantazi, romani zuri vend në veprat klasike të letërsisë për fëmijë, edhe pse është i mbushur me analiza dhe mendime për nivele të ndryshme lexuesish.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  450 Lekë 500 Lekë -10% In Stock

  Nje roman tejet interesant per lexuesit, - sidomos te rinjte- vjen ne shqip nga Botimet Dritan. Ne vellimin e pare te kesaj serie do te njiheni me boten misterioze te 12-vjecarit Ran Eltani  dhe aventurat me papirusin dhe fletoren e vjeter qe gjeti ne shkollen e vjeter

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Billi është në telashe me një djalë në shkollë, që e ngacmon shumë... Për më tepër, përbindëshat e vegjël duan të shkojnë në shkollë bashkë me Billin. Ai nuk do. Por ndoshta, me këta përbindësha vërdallë, gjërat do të shkojnë më mirë sesa kujton Billi.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 290 Lekë In Stock

  PARAPAGIM - Seria fantastike Shkolla e miresise dhe ligesise te Soman Chainani vijon me librin e dyte ne shqip, Nje bote pa princa, - hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Argeta LMG. Librin eshte duke u pergatitur dhe vjen tek ju, te dashur lexues me date 17 nentor 2021

  1 290 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  “Rizgjimi i gjigantëve” është vijimi i librit “Udhëtimi i gjatë i Geri Hopit”.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Xheku duhet të ndihmojë gjyshin që të realizojë një arratisje të guximshme nga shtëpia e vjetër e Matron Suin.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% In Stock

  Kenneth Oppel eshte po aq brilant ne fantazine e tij sa edhe Zhyl Verni dhe permes tre romaneve qe ka botuar, eshte vleresuar si nje nga mjeshtrat me te medhenj te letersise fantastiko-shkencore ne bote, dhe ne sot i kemi bere ne set per t’ua dhuruar te rinjeve qe jane te pasionuar pas kesaj letersie.

  2 250 Lekë
  2 500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 400 Lekë -10% In Stock

  Moliere, në komedinë "Koprraci", i frymëzuar nga vepra Kusia e Plautit, qesëndis koprracinë e Harpagonit, tek i cili pasioni për të grumbulluar para ka zhdukur çdo ndjenjë të mirë dhe krejt dashurinë e dhembshurinë; ky koprrac terrorizon familjen e tij dhe shërbëtorët e vet.

  360 Lekë
  400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë Out of stock

  400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Dokument i papërsëritshëm dhe i pabjerrshëm, në faqet e të cilit regëtin magjepsja e një qyteti si Praga, sfond mbresëlënës i bisedave të Kafkës me mikun e tij riosh.

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 125 Lekë 1 250 Lekë -10% In Stock

  VAZHDIMI EMOCIONUES I ROMANIT LETRA PËR MBRETIN... "Askund tjetër nuk mund ta humbasësh aq lehtë rrugën, sa në Pyllin e Egër..."

  1 125 Lekë
  1 250 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Ky roman përshkruan jetën e një fëmije në vitet e para të çlirimit të vendit. Vani, kështu e quajnë djaloshin e vogël të mbetur jetim i cili përballon një sërë vështirësish që në vitet e para të jetës. Ai jeton me dhimbjen e çasteve kur i vdes e ëma e cila e donte me shpirt dhe kujdesej shumë për të. 

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Është një roman për fëmijë që tregon për jetën shkollore, për  miqësit, mësimet dhe argëtimet e nxënësve si edhe jetën jashtë shkollore.

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Libri përshkruan jetën dhe përpjekjet e nxënësve  të një shkolle në kryeqytet për të qenë sa më të rregullt jo vetëm në mësime por edhe në aktivitetet jashtë shkollore.  

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Libri përshkruan një histori nga Lufta e Dytë Botërore në qytetin e Beratit. Në libër bëhet fjalë për një ushtar italian i cili kthehet nga lufta italo-greke në gjendje të mjeruar, strehohet nga një familje beratase në lagjen e mirënjohur të Goricës.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Nje nga kryeveprat e letersise klasike per te rinj, shkruar nga Zhyl Verni, vjen ne nje botim special ne gjuhen shqipe, pergatitur nga Zenit, nen perkthimin e mjeshtrit Halit Selfo.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock
  New

  Kryevepra e te gjitha koherave te letersise per femije, Aventurat e Tom Sojerit vjen nen perkthimin mjeshtror te autorit te shquar te letersise per femije dhe studiuesit Bedri Dedja.

  900 Lekë
  In Stock
Showing 289 - 320 of 320 items