Specials

New Arrival Children  There are 347 products.

per page
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Beni mezi pret të argëtohet e të pushojë. Por, kjo nuk ka si të ndodhë në kampin e spiunazhit në mes të pyllit, në natyrën e egër, gjatë stërvitjes për mbijetesë ku merimanga, - një organizatë spiunazhi armike, ka inflitruar disa spiunë. A do të mudnet Beni tí poshtë përpara se ata të arrijnë ta heqin qafe?

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Gati vëllimi i dytë i serisë Shkolla e Kafshëve Magjike. Shkolla “Vintershtain” ka një sekret. Kush është me fat këtu gjen shokun më të mirë në botë. Një kafshë magjike. Një kafshë që flet. Nëse ajo do të ishte jotja…

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Eja në agjencinë tonë dhe zgjidh mamin dhe babin e përkryer. Ky është ndër librat më të suksesshëm në Britaninë e Madhe që tashmë vjen edhe para lexuesve të vegjël shqiptarë: Ju garantojmë se ky libër do të ndikojë për mirë në harmoninë dhe lumturinë e familjes tuaj. Dhe, a e dini se pse?!!

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Ky është një udhëzues i shkëlqyer sesi fëmijët të mposhtin negativitetin që kanë brenda tyre. I shkruar nga një psikologe e njohur dhe i certifikuar nga Shoqata e Psikologëve amerikan, ky botim vjen në shqip për lexuesit e vegjël sërish nga një psikologe shqiptare si Aulona Ormeni. Ky është botimi i parë i serisë me 10 libra që do të vijë për prindërit...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Ju ndihmon të shprehni mendimet dhe ëndrrat. Por edhe të arrini disa përfundime që nuk i kishit parashikuar.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  "Konradi - ose djali konservës" i shkrimtares austriake Christine Nöstlinger është një sukses botëror i jashtëzakonshëm, i përkthyer në më shumë se 20 gjuhë, tanimë vjen edhe në shqip, për të na rrëfyer historinë e një djali të dorëzuar gabimisht te dikush, që nuk dëshiron ta kthejë më mbrapsht.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  Edhe pse kam realizuar mijëra shpikje, ajo që më bëri të njohur dhe ndryshoi jetën e njerëzimit ishte llamba elektrike. Po, po, llamba e thjeshtë elektrike që keni ju në shtëpitë tuaja...”

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Romani-përrallë Një udhëtim i rrezikshëm është një nga veprat më zbavitëse të shkrimtarit Bedri Dedja, vlerësuar me çmimin e IBBI-t (Bordit Ndërkombëtar të Librave për Fëmijë), si romani më i mirë i vitit 2000, për fabulën e tij dinamike e plot fantazi, si dhe për dhuntinë e madhe krijuese të autorit.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

   “Si ta mësojë Peshku Abetaren” është një nga librat më të bukur me vjersha për fëmijët nga parashkollori deri në klasën e gjashtë. Aty ata do të gjejnë veten me larminë e tematikave të vjershave dhe thjeshtësisë së ndërtimit të tyre. Poezitë për fëmijë të dr. Moikom Zeqos, para së gjithash lidhen me simbole kryesore të botës, të natyrës dhe të edukimit....

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Librat dhe dija ndriçojnë mendjen tonë. Kujdes! Ky libër sugjerohet të lexohet nga të gjithë fëmijët. E porositni online dhe e gjeni në të gjitha libraritë në Tiranë dhe shumë shpejt në të gjithë Shqipërinë.

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  I gjithë Parisi tallet dhe torturon Kuazimodon, Kurrizon, i cili jeton midis zgavrave prej guri, në majat e Katedrales së madhe. Asnjeri nuk mendon se ai ka ndjenja dhe emocione njerëzore. Por Kuazimodo, për çudinë e të gjithëve, do të tregojë se ai ka në vetvete dashuri të pafund dhe besnikëri, të cilat shpalosen në këtë histori dramatike dhe të...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Wellsi i përdori njohuritë e shkencës dhe gjeninë e tij imagjinuese për të krijuar ''fantazitë e tij shkencore''. Ai është kudo - dhe asgjëkund. Një fshat i qetë, një stuhi bore e furishme, një i huaj misterioz...... Së fundi, i takon një njeriu për ta zgjidhur këtë mister dhe t’i japë fund kësaj katrahure, për të zbuluar identitetin e Njeriut të...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Romani është shumë i bukur dhe përcjell mjaft mesazhe domethënëse. Lexuesi pëlqen ankthin dhe shpejtësinë se si zhvillohen ngjarjet njëra pas tjetrës dhe mbi të gjitha, ai dëshiron që Konti të dal fitimtar

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  ZGAVRADORI nuk është një pyll i zakonshëm. Aty jetojnë kafshë që ta rrëmbejnë zemrën dhe të bëjnë t'i duash, pasi ato udhëhiqen nga një forcë e madhe: DASHURIA. TULI-TURTULI është një prej banorëve të këtij pylli. Tuli është një breshkë e vetmuar, me një KËMBË PREJ DRURI, pasi këmbën e ka humbur në një betejë. Një ditë, teksa po pastronte shtëpinë, ai...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  “Shkolla e Mirësisë dhe Ligësisë” është një udhëtim epik në një botë të re marramendëse, ku e vetmja mundësi për të dalë kalon nga një përrallë... që duhet ta përjetosh në vetën e parë.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
 • Quick view
  2 920 Lekë In Stock

  A beautiful hardback edition, perfect for sharing and gift-giving. Brought to life with full-colour illustrations by the young winners of The Ickabog competition.

  2 920 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Vjen i treti i serisë së aventurave të Sharlotës: Një libër që të përpin, të bën të qeshësh dhe të lë pa fjalë!

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  "Rrëfenjat e gjyshit" është përmbledhja me përralla, shkruar nga autorja Voula Stampelou. Personazhe zbavitëse, skica për të ngjyrosur sipas imagjinatës, pyetje dhe përgjigje që ndihmojnë fëmijët të shprehin emocionet e tyre, të bëhen sa më krijues, të njohin natyrën dhe botën përreth.

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Një roman bestseller që prek zemrat. Një histori delikate, që shkon përtej barrierave të bullizmit dhe diversitetit dhe i lufton me fuqinë e miqësisë.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Zemërzjarrti është tashmë një luftëtar i Klanit të Bubullimës,po rreziku ende fshihet në pyll.Macet e Klanit të Lumit po bëhëen nervoze,ndërsa Klani i erËs është i dobët dhe po përballet me kërcënime nga të gjitha anët.Ndërsa tensioni arrin në pikën kulmore,Zemërzjarrit i duhet jo vetëm të ndeshet,por edhe të përballet me tradhëtinë brenda vet Klanit të tij.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  990 Lekë In Stock

  Pas librit “Përrallat e Pitilushes”, vjen për lexuesit e vegjël “Tregimet e Pitilueshes”, një botim i ardhur si dhuratë në prag të Krishtlindjeve për lexuesit e vegjël, shkruar plot dashuri nga Alana Hila dhe Rudina Xhunga. Ilustrimet fantastike të këtij libri janë përgatitur nga Skuadra e Pitilusheve dhe kopertina nga Ledia Kostandini.

  990 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 100 Lekë In Stock

  Go back in time with No. 1 bestselling author David Walliams for a whizz-bang epic adventure of action, laughter and secret plots - and the extraordinary friendship between a little boy and a huge gorilla that just might save the day...

  2 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Ky libër do t’ju shkulë zë qeshuri. Kujdes, sepse nuk do të keni të ndalur! Autori, Jozua Douglas ka fituar dy herë çmimin Penda dhënë nga Senati i Jurisë së Lexuesve të Vegjël.

  800 Lekë
  In Stock
Showing 321 - 347 of 347 items