Nje elefant elegant

Rudina Çupi BAT0183

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri “Një elefant elegant” i serisë “Luaj dhe shkruaj” është një përrallë me pengesa, krijuar enkas për fëmijët që sapo kanë mësuar të shkruajnë e të lexojnë (6-8 vjeç). Përralla është ndryshe nga të tjerat, se është e papërfunduar: pret që ti “Superheroi Shpëtues i Përrallës” t’i plotësosh shkronjat te fjalët e tekstit në faqet e djathta dhe më pas ta lexosh. Në fund mund të zbavitesh me lojërat zhdërvjelltësuese, si fjalëkryqet. Ilustrimet e Ledia Kostandinit janë fantastike dhe mund të të nxitin të krijosh edhe ti ca si ato.

More details

897 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219954
Viti i botimit2018

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

5 other products in the same category:

More info

Merr lapsin, mprih vëmendjen dhe ndreqi shkronjat e shkruara gabim te faqet e djathta të librit.

Në fund ka një kënd lojërash me fjalët ku ti mund të zbavitesh.

Mos harro që historitë që rindërtove me doçkat e tua t’ia lexosh para gjumit lodrës sate të dashur, vëllackos, motrushes, mamit, babit, gjyshit, gjyshes, .... apo kujt të duash TI!

Librat e kësaj serie përmbajnë lojëra zhdërvjelltësuese me shkronjat, fjalët, kuptimet, fjalëkryqet, gjeëgjëzat, rimat, rrëfimet e madje edhe me figurat e me numrat. U kushtohen fëmijëve që sapo kanë filluar të lexojnë dhe kujtdo që i pëlqen të argëtohet duke ndërvepruar me librin dhe të lërë gjurmët e tij në të. Përmes këtyre librave, fëmijët përveçse përmirësojnë shkrimin dhe leximin, kuptimin dhe njohuritë, por bëhen edhe lexues aktivë, mprehin vëmendjen dhe logjikën dhe shprehin anën e tyre krijuese.

                                                 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages40
ISBN9789928219954
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat20 x 20
I ri1