Bibloteka e sipërmarrësit There are 181 products.

per page
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Esencializmi është një disiplinë përmes së cilës mund të arrish rezultate maksimale me përpjekje minimale; është një mendësi; është një ide e përkryer për t’u aplikuar në realitetin e sotëm. 

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  790 Lekë In Stock

  Në këtë version të tretë të botimit origjinal, Robert T. Kiyosaki përditëson dhe zgjeron tetë "vlerat e fshehura" të një biznesi të marketingut në rrjet (përtej bërjes së parave!). Si bonus special janë dy "vlera të fshehura" shtesë nga Kim Kiyosaki dhe Tom Wheelwright.

  790 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  “Stoiku i përditshëm” është një guidë tërheqëse dhe e thjeshtë për jetën e mirë, duke i sjellë mençurinë klasike brezave të rinj. Ryan Holiday sjell 366 mendime mbi mençurinë, këmbënguljen dhe artin e të jetuarit, si pjesë e filozofisë dhe mendimit stoik, duke ndikuar me librat e tij tek mendësia e njerëzve të ditëve tona për të sfiduar problemet e kohës

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  4 680 Lekë 5 200 Lekë -10% In Stock

  Në këtë set kemi përmbledhur pesë librat që ka nxjerrë shkolla e biznesit të Agna Group dhe sipërmarrësi i saj, biznesmeni, trajneri dhe filantropi Vasil Naçi: Këto 5 libra shënojnë historinë e një prej kompanive më të mëdha në Shqipëri dhe mund të shërbejnë si një model autentik për këdo që do të bëjnë biznes në vendin tonë, duke ndarë vlera, duke...

  4 680 Lekë
  5 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë 1 000 Lekë -30% In Stock

  Ky libër të mëson se si të zotërosh lojën e brendshme të parave: Mendo si i pasur që të bëhesh i tillë.

  700 Lekë
  1 000 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Libri më frymëzues që është shkruar ndonjëherë për pasurinë

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Si të fillosh biseda që japin rezultate. Ky libër, që ka fituar disa çmime, na mëson mënyrën se si të zhvillojmë biseda të qarta e të shkurtra në punë, por edhe e-maile, mbledhje, intervista e rrethana të tjera të lidhura me punën.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Ky liber eshte nje fKy liber eshte nje fenomen boteror, - qe ka kryesuar listat e shiteve ne Amazon gjate fundvitit dhe tashme vjen edhe ne shqip, permes shtepise botuese Botart.  “Akti krijues” është një kurs studimi i bukur dhe bujar që ndriçon shtegtimin e artistit si një rrugë që mund ta ndjekim të gjithë. Ai distilon urtësinë e mbledhur nga puna e...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 800 Lekë In Stock

  Robert Greene is a master guide for millions of readers, distilling ancient wisdom and philosophy into essential texts for seekers of power, understanding and mastery. Now he turns to the most important subject of all - understanding people's drives and motivations, even when they are unconscious of them themselves.

  2 800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 800 Lekë In Stock

  The Art of Seduction is an indispensable primer on the essence of one of history's greatest weapons and the ultimate power trip

  2 800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë In Stock

  How do you build and sustain a great team? The Culture Code reveals the secrets of some of the best teams in the world - from Pixar to Google to US Navy SEALs - explaining the three skills such groups have mastered in order to generate trust and a willingness to collaborate. Combining cutting-edge science, on-the-ground insight and practical ideas for...

  1 600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  770 Lekë 1 100 Lekë -30% In Stock

  Një udhërrëfyes briliant drejt përndritjes shpirtërore. Libri i Eckhart Tolle është shitur mbi 2 milionë kopje që kur është hedhur në qarkullim dhe është shpallur bestseller nga The New York Times. Spiritualisti i famshëm Deepak Chopra thotë se është një ndër librat më të mirë të viteve të fundit. Çdo fjali e tij kumbon të vërtetën dhe fuqi. 

  770 Lekë
  1 100 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Kini kujdes se si e dekurajoni apo refuzoni t’ia veshin atij zëri të brendshëm që ju porosit të ecni përpara, se nëse e bëni këtë ai do të bëhet gjithnjë e më pak këmbëngulës derisa më në fund do të pushoj së nxituri, dhe kur ambicia vdes, përkeqësimi ka filluar. Ajo thirrje e brendshme për të shkruar përpara, për t’u përpjekur nga një e mirë më e lartë,...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  1 300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  “Shkenca e Mirëqenies është një libër pragmatik prej të cilit mësohen ligje e koncepte bazë për të gjithë njerëzit që duan mirëqënie në jetë. Autori na ofron konkluzione dhe këshilla si rrjedhojë e meditimit dhe provojës së gjatë jetësore. Ligji i Tërheqjes që tentohet të përvetësohet që nga Amerika në Europë nga njerëz që duan një jetë e një sistem jete...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Nje nga librat me te vleresuar sot ne bote per mendesine vjen ne shqip nga Zeus: Zhblloko fuqinë e mendjes tënde dhe jetoje jetën në mënyrën më të mirë të mundshme

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 050 Lekë In Stock

  The effects of trauma can be devastating for sufferers, their families and future generations. Here one of the world's experts on traumatic stress offers a bold new paradigm for treatment, moving away from standard talking and drug therapies and towards an alternative approach that heals mind, brain and body.

  2 050 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock
  New

  14 parime për ta rritur biznesin tuaj si Amazoni

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 500 Lekë In Stock
  New

  Libri i pare ne gjuhen shqipe per industrine e pasurive te patundshme. I pari liber qe pershkruan metodologjine e punes se nje agjenti dhe brokeri nga A tek Zh. Hapat qe duhet te ndjeki cdo profesionist i kesaj fushe per tu bere i sukseshem dhe per te dominuar ne treg.

  2 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock
  New

  "Parimet e suksesit" do t'ju mësojnë si të rrisni vetëbesimin, të kapërceni sfidat e përditshme, të jetoni me pasion dhe synime, të realizoni ambiciet që keni. Ky libër nuk është vetëm një koleksion idesh të mira, por na shtjellon 64 parime të vlefshme që kanë zbatuar në histori njerëzit e suksesshëm. Të praktikuara çdo ditë, këto parime do t'ju...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock
  New

  Shtepia Botuese “Minerva” sjell per lexuesit shqiptare librin bestseller “I pandalshem” i autoreve Tim S. Grover dhe Shari Wenk, i vleresuar si nje nga librat me te mire ne ndryshimin radikal te mendesise drejt suksesit dhe arritjeve personale

  1 200 Lekë
  In Stock
Showing 161 - 181 of 181 items