Shteti i maqedonasve të vjetër View larger

Shteti i maqedonasve te vjeter

Arsim Spahiu BAS0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Autori mbështetet dhe paraqet shumë të dhëna burimore që nuk njiheshin më parë. Mbretëria maqedonase ka tipare të përbashkëta me mbretërinë e epirotëve, sidomos në strukturën konstitucionale. Në tërësi, monarkia epirote është si monarkia maqedonase.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Adel CO
ISBN9789995632625
Viti i botimit2015

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Autorët e vjetër grekë dhe autorë të tjerë jo grekë, në se do të kishin ndeshur në Maqedoni ndonjë popull, ose fis, ose nënfis, ose ethnè, ose qoftë dhe ndonjë greqishtfolës vendas që dëshmohet, nuk do ta linin pa e vënë në dukje. Prandaj mund të thuhet se, përveç të punësuarve dhe mercenarëve grekë, duke përfshirë dhe dinastitë mbretërore të maqedonasve, së paku deri në kapërcyell të erës së re, nuk ka pasur grekë në Maqedoni

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages246
ISBN9789995632625
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë