Kthim ne shtepi View larger

Kthim ne shtepi

Rosamunde Pilcher A-008300

New product

Përshkrim i shkurtër

Vendosur në fasadat elegante të vilave në Kornuell, para Luftës së Dytë Botërore dhe në hapësirat përgjatë viteve të turbullta të luftës, kjo histori dinamike flet për një grua të jashtëzakonshme, që përballet me dashurinë, dëshpërimin dhe, me plot kuptimin e fjalës, me kthimin në shtëpi.

More details

997 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928348265
Viti i botimit2022

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Viti 1935. Xhudith Dunbar gjendet vetëm, në konviktin e një shkolle në Britani, ndërkohë që nëna dhe motra e saj udhëtojnë për në Singapor. Por miqësia e saj me Lovdei Kerri Ljuisin, në “Seint Ursula”, i hap dyert e privilegjeve të aristokracisë së çmendur britanike, që i mësojnë asaj nocionet e vlerave, miqësisë dhe pasurisë. Por do të jetë drama e luftës, që do ta privojë Xhudithin nga pasionet e saj dhe do t’i japë asaj mësime për kurajën dhe dashurinë. I mbushur me personazhe të mahnitshme e të paharrueshme, “Kthim në shtëpi”, është një thesar i vërtetë, një libër për t’u kujtuar, rilexuar dhe mbajtur mend.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages992
ISBN9789928348265
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiShpresa Osmeni
RomanSagë&Histori
I ri1