Për gjithë djemtë që kam dashur më parë View larger

Per gjithe djemte qe kam dashur me pare

Jenny Han BOT0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Një eksplorim tepër i arrirë i moshës së adoleshencës dhe dashurive të rinisë

More details

47 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001559

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Lara Xhejni i mban letrat e dashurisë në kutinë e kapelave që i ka lënë e ëma. Nuk janë letra dashurie që i kanë shkruar të tjerët asaj, po letrat që ka shkruar vetë. Një për secilin djalë që ka dashur.

Kur i shkruan, derdh në to gjithë shpirtin dhe thotë gjëra që nuk do t'i thoshte kurrë me gojë, sepse ato letra i ka vetëm për vete. Deri ditën kur letrat e fshehta dërgohen me postë dhe Lara Xhejnit i del jeta e vet jashtë kontrollit.

Thanë për librin

"Personaliteti i Lara Xhejnit - e ndrojtur, paksa e ngathët, emocionale dhe plotësisht naive kur bëhet fjalë për djemtë - i jep kësaj historie prekëse individualitet dhe veçanti".

- Publishers Weekly

"Lexuesit do t'i mbajnë mend motrat Song dhe djemtë në jetët e tyre edhe shumë kohë pasi të kthejnë faqen e fundit të librit".

- School Library Journal

Data sheet

pages308
ISBN9789928001559
Shtëpia botueseBota Shqiptare
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia