Bij dhe dashnore View larger

Bij dhe dashnore

D.H.Lawrence PE0004

New product

Përshkrim i shkurtër

"Bij dhe dashnorë" është portretizimi i parë modern i një fenomeni që më pas, falë Frojdit, do të njihej si kompleksi i Edipit. Kurrë s'ka pasur djalë më të varur nga dashuria e nënës dhe më të mbushur me urrejtje për të atin sesa Pol Moreli, protagonisti i këtij romani.

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 200 23 5

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages526
ISBN978 9928 200 23 5
Shtëpia botuesePegi
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
PërkthyesiKrenar Hadëri