Bij dhe dashnore Shiko më të madhe

Bij dhe dashnore

D.H.Lawrence PE0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Bij dhe dashnorë" është portretizimi i parë modern i një fenomeni që më pas, falë Frojdit, do të njihej si kompleksi i Edipit. Kurrë s'ka pasur djalë më të varur nga dashuria e nënës dhe më të mbushur me urrejtje për të atin sesa Pol Moreli, protagonisti i këtij romani.

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 200 23 5

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe526
ISBN978 9928 200 23 5
Titulli origjinalPegi
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
PërkthyesiKrenar Hadëri