Stefos – dy kohe nje vend View larger

Stefos – dy kohe nje vend

Stefan Taçi A-008232

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë album me foto gjendet historia e artistit Stefan Taçi që nga viti 1974 e deri në 2021; një histori vizive e thënë përmes artit me punime të nisura që nga fëmijëra në fshat, te gjyshja e vazhdon pas viteve ‘90. Katalogu ka edhe një tekst që transmeton te lexuesi apo publiku artdashës pikërisht këtë udhëtim në kohë dhe se si erdhën në jetë një pjesë e këtyre krijimeve. Ky është një botim dygjuhësh; shqip-greqisht që do t’iu vijë në ndihmë për të kuptuar piktorin e njohur dhe historinë e tij

12 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Gent Grafik
ISBN9789928295668

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages210
ISBN9789928295668
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1