Marramendje tingujsh View larger
Pjesë nga libri

Marramendje tingujsh

Loreta Vaso TO0636

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri “Marramendje tingujsh” ka një materie fjale, e cila mishëron edhe një raport tjetër të autores. Është fjala për raportin me visin, me toposin dhe hapësirën shpirtërore që zbulohet prej tij. Këtë hapësirë, poetja nuk e poetizon, por e sjell tekstualisht si imazh dhe hise peizazhi dhe dukurish, ashtu sikundër është, imponues dhe ftues në realitet.

More details

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928376558

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vëllimi poetik “Marramendje tingujsh” i autores Loreta Vaso është në vetvete një lëndë poetike që sillet si traktat shpirtëror i saj, për disa nga raportet universale të njeriut. Një ndër më dominantët në këto raporte është ai i mallit për të munguarit dhe të mërguarit, por jo distantët. Disa prej poezive janë asosacion i një pëshpërime vijuese, rrjedhëse dhe shumëngjyrëshe që të shtyn në një marramendje njeridashëse. Kjo vjen prej autores bijë dhe nënë, prej një zonje dhe zonjëze zemërndjeshme.

Data sheet

pages80
ISBN9789928376558
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1