Goca e Kacanikut View larger

Goca e Kacanikut

Rreze Kryeziu A-003590

New product

Përshkrim i shkurtër

Goca e Kaçanikut është opera e parë nacionale në Kosovë. Në këtë libër autorja trajton aspektet estetike e sociologjike. Rreze Kryeziu është muzikologe shqiptare. Është drejtoreshë e përgjithshme e Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës "DAM" dhe sekretare e Shoqatës së Kompozitorëve të Kosovës. Nga viti 2009 ligjëron në Fakultetin e Arteve të Universitetit të Prishtinës.

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721608

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages116
ISBN9789951721608
Published year2019
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1