Historia e krishterimit View larger

Historia e krishterimit

Gian Luca Potestà, Giovanni Vian BDI0335

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër shpaloset një afresk tërheqës dhe i plotë, duke filluar që nga përhapja e parë e mesazhit ungjillëzues në pellgun e Mesdheut e deri te perspektivat e mijëvjeçarit të tretë.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103437

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Që nga zanafilla e deri në ditët e sotme, mesazhi i Jezuit ka nxitur zgjedhje jetësore dhe ka ndikuar në gjuhë e kultura, ligje dhe zakone. Përgjatë kohës, Kishat e krishtera kanë ndryshuar edhe nëpërmjet konflikteve dramatike e përçarjeve, janë përballur me kontradikta dhe dialogë me hebrenjtë, paganët e myslimanët, kanë depërtuar në lëmin e etikës, politikës dhe të së drejtës. Ky vëllim përshkon të gjithë historinë e krishterimit me një vëmendje të orientuar qoftë në zhvillimin e institucioneve kishtare, qoftë në format e besimit të besuar dhe të jetuar.

Data sheet

pages472
ISBN9789928103437
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Kora