E ka radhen tjetri View larger

E ka radhen tjetri

Karen M Mcmanus A-008845

New product

Përshkrim i shkurtër

Emocionues, tërheqës dhe fin vazhdimi mahnitës i bestsellerit “Njëri nga ne po gënjen“. Tani vjen romani i tretë: “E ka radhen tjetri”, hedhur në qarkullim nga Botimet Dritan. Mirë se vjen përsëri në gjimnazin Bejvju! Do të zgjedhësh të Vërtetën apo Sfidën?

More details

85 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928377159

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ka kaluar një vit që kur Simon Kelleheri u nda nga jeta. Mejvi ndjek klasën e njëmbëdhjetë në Gjimnazin Bejvju. Zor se flitet më për vdekjen e Simonit.

Mirëpo shfaqet një lojë anonime: “Të Vërtetën apo Sfidën”, që mban pezull gjithë nxënësit. Kushdo që nuk pranon të luajë, do të dalë zbuluar. Kur vjen radha e Mejvit, ajo refuzon të marrë pjesë - dhe bien kambanat e alarmit. Papritmas Gjimnazi Bejvju mbledh përsëri: kureshtarët, gazetarët, policinë.

Sepse ka ndodhur një tjetër vdekje...

REVIEWS

“I sofistikuar; të lë pa frymë”.

- BOTA TË DIELËN mbi “Njëri nga Ne po Gënjen”

“Sa fuqi u jepni njerëzve mbi jetën tuaj?”

- Gazeta ZEIT mbi “Njëri nga Ne po Gënjen”

“Lexohet si një serial në Netflix”

- THE OBSERVER mbi “Mos ia Thuaj Askujt”

“McManus ndërthur me lezet intrigat dhe zbulimin hap pas hapi të komplotit.”

THE GUARDIAN mbi “Mos ia Thuaj Askujt”

Data sheet

pages334
ISBN9789928377159
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManushaqe Bako
RomanMister&Thriller
I ri1