Princesha duke dale nga erresira View larger

Princesha duke dale nga erresira

Jean Sasson A-003954

New product

Përshkrim i shkurtër

Duke intensifikuar komunikimet me personalitetet më të larta të këtij vendi në vitin 1983 krijoi miqësi të ngushtë me Sulltanën një princeshë tjetër mbre¬tërore. Njohja dhe miqësia që pati me Princeshën Sulltana; besimi që ajo krijoi për ti rrëfyer historitë personale intimitetet, jetën dhe marrëdhëniet brënda oborrit mbretëror i shërbyen për të botuar serinë e famshme të Princeshës Sulltana.

More details

444 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062352

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

More info

Në vitin 1978 Jean Sasson u zgjodh për të punuar në spitalin mbretëror më prestigjioz në Lindjen e Mesme, Spitali i Specialiteteve të Mbretit Faisal dhe Qëndra Kërkimore në kryeqytetin Saudit Riad.

Shumë shpejt ajo u bë Koordinatore Administrative e Çështjeve Mjekësore dhe asistente personale e drejtorit mjekësor dhe ekzekutiv të spitalit, Dr. Nizar Feteih.

Nëpërmjet lidhjeve miqësore të tij; ajo u njoh me pjesëtarë të ndryshëm të familjes mbretërore saudite duke përfshirë vetë Mbretin Khalid dhe Princin e Kurorës Fah’d; i cili u bë mbret mbas vdekjes së Khalidit në vitin 1982.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages292
ISBN9789928062352
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGrida Duma
RomanSagë&Histori
I ri1