Reduced price! Kafshet fantastike - Krimet e Grindelvaldit View larger

Kafshet fantastike - Krimet e Grindelvaldit

Joanne K. Rowling A-003909

New product

Përshkrim i shkurtër

Kafshët Fantastike. Krimet e Grindelvaldit është skenari i dytë i një serie prej pesë filmash të shkruar nga J. K. Rowling-u, autorja e librave bestseller të Harry Potterit. Ngjarjet ndodhin më 1927, disa muaj pas ngjarjeve te Kafshët Fantastike dhe ku mund të gjenden dhe lëvizin nga Nju Jorku në Londër, në Paris dhe kthehen në Hogouorts. Kjo histori misteri dhe magjie do të zbulojë një kapitull të ri dhe emocionues të Botës Magjike të J. K. Rowling-ut.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292322

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Udhëtimi në Botën Magjike vazhdon:

Magjistari i fuqishëm i Territ, Gelert Grindelvaldi, u kap në Nju Jork, edhe me ndihmën e Njut Skamandërit. Por, besnik ndaj kërcënimeve të veta, Grindelvaldi arrin të arratiset.

Ai nis të mbledhë njerëz, pjesa më e madhe e të cilëve nuk i njohin qëllimet e vërteta të tij: dëshiron t’ua japë pushtetin magjistarëve gjakpastër dhe të nënshtrojë gjithë krijesat jomagjike.

Ai që do t’i kundërvihet planit të çmendur të Grindelvaldit, është djaloshi Albus Urtimori, i gatshëm të gjejë pasues midis ish-studentëve të tij. Ai thërret për ndihmë Njutin dhe grupin e tij dhe e bind të jetë krah tij sërish, pavarësisht nga rreziqet.

Tashmë frontet janë përcaktuar: dashuria dhe besnikëria do të vihen sërish në provë, pa kursyer miq dhe të afërm, në një botë magjike gjithmonë e më të ndarë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages304
ISBN9789928292322
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnxhela Çikopano
I ri1