Reduced price! Matematika për Maturën Shtetërore View larger

Matematika per Maturen Shteterore

Dituri Malaj Llukan Puka MEP0034

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër mund të përdoret edhe nga nxënësit e klasave të 10 dhe 11 për të sistemuar njohuritë në përgatitje për Maturën Shtetërore. Libri përmban strukturën: informacion mbi njohuritë bazë për matematikën; shembuj të zgjidhur; provo njohuritë; teste model për provimin e maturës

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN978-9928-08-380-7

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Teksti "Matematika për maturën shtetërore" është hartuar me synim që t’i ndihmojë nxënësit në sistemimin e njohurive matematike, në aspektin teorik dhe atë praktik, duke siguruar zotërimin e kompetencave kryesore të të nxënit të kësaj lënde. Botimi mbështetet tërësisht në programin e lëndës së matematikës dhe në programin e maturës shtetërore të aprovuar nga MAS.

Pjesa e parë e librit është krijuar i ndarë në 16 kapituj, që i korrespondon çdo kapitulli të programit mësimor të lëndës të marrë në të tre vitet, pavarësisht se cilin botim keni në përdorim. Çdo kapitull përmban njohuritë bazë, shembuj të zgjidhur dhe rubrikën provo njohuritë.

Pjesa e dytë është e përbërë nga disa modele testesh, të hartuara sipas kurrikulës së re.

Pjesa e tretë janë zgjidhjet e testeve të cilat mund t'i përdorni nëse do të keni vështirësi. Në fillim provoni t'i zgjidhni vetë, kështu do të kuptoni arritjet tuaja dhe mund t'i plotësoni ato duke shkuar te zgjidhjet.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages238
ISBN978-9928-08-380-7
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1