Enigma e dhimbjes View larger

Enigma e dhimbjes

Artan Mullaj UE0173

New product

Përshkrim i shkurtër

.. E tashmja është stacioni ku njeriu ndalon për tu mbushur me frymë, për të bërë përcaktime. Mirë a keq, parajsa është përpara. Zoti fshihet në retë e bardha të së ardhmes, dhe nuk duket asnjëherë. Prandaj nuk e takojmë kurrë sa jemi gjallë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928213075

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

.. E tashmja është stacioni ku njeriu ndalon për tu mbushur me frymë, për të bërë përcaktime. Mirë a keq, parajsa është përpara. Zoti fshihet në retë e bardha të së ardhmes, dhe nuk duket asnjëherë.

Prandaj nuk e takojmë kurrë sa jemi gjallë. E ardhmja! ... Një iluzion i pa dukshëm dhe i paprekshëm, sic eshte vete Zoti dhe vdekja. A nuk njehësohen me njëra tjetrën këto koncepte madhore të njeriut? Vdekja dhe Zoti pas saj, që "kapardiset" në parajsë sipas frymëzimeve fetare, a nuk janë të vetmet gjëra të qarta, që truri njerëzor ka krijuar në kufi të së ardhmes dhe pafundësisë? A nuk fillon dhe mbaron e ardhmja aty, bashkë me hapësirën, bashkë me kohën dhe bashkë me ato?...

Data sheet

pages264
ISBN9789928213075
RedaktoriGerina Mulla
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Përmasat23x16
RomanSagë&Histori
I ri1