Reduced price! Kopshti veror View larger

Kopshti veror

Paullina Simons TO0220

New product

Përshkrim i shkurtër

Një e shkuar që i bren dhe një tashme e vështirë.

A mund të shpresojnë për një jetë normale?

A do të fitojë dashuria e tyre mbi sprovat e kohës?

More details

476 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928205278
Viti i botimit2016

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

More info

Viti 1946. Pasi i mbijetuan rrethimit të Leningradit, urisë, frikës, tradhtisë dhe ndarjes, Tatiana, Aleksandri dhe djali i tyre i vogël Antoni bashkohen më në fund në SHBA, në vendin e ëndrrave të tyre. Atje do të donin të harronin luftën dhe tmerret e botës, për të shijuar, ndoshta, një ditë të veçantë lumturie. Por e kaluara vazhdon t’i ndjekë. Të frikësuar se mos bien pre e autoriteteve vendase, Tatiana dhe Aleksandri bëjnë një jetë të arratisurish duke kaluar nga një qytet në tjetrin, të pashpresë.

Kur, më në fund sistemohen në Feniks, ata hyjnë në një mjedis armiqësor. Aleksandri punon në një kompani ndërtimi të drejtuar nga pronarë jo të ndershëm dhe të rrezikshëm. Në skutat e errëta të këtij qyteti industrial mbretëron klima e dhunës, e cila duket se kërcënon edhe të ardhmen e familjes së tyre. Madje edhe çiftin e tyre... Sepse ata duhet të kalojnë përmes sprovave tragjike. Tatiana dhe Aleksandri duhet të përballen me një armik të ri: të përditshmen.

Por lufta do t’i ndjekë sërish, dhe duket sikur historia përsëritet. Djali i tyre, Antoni, zhduket gjatë luftës në Vietnam. Dhe Aleksandri është i vendosur ta gjejë, qoftë edhe nëse do t’i duhet të humbasë jetën e tij...

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages800
ISBN9789928205278
Shtëpia botueseToena
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiPlaton Pulla