Nen hijen e endrres View larger

Nen hijen e endrres

Serafina Hasanbelliu A-006005

New product

Përshkrim i shkurtër

"Nëpërmjet stilit, autorja ndërton një strukturë e cila e mban intensitetin e shtjellimit të ngjarjeve me të njëjtin ritëm, nga fillimi në fund të romanit.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320285

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Teksa gjendesh në hapësirën e pakohë e të pacak të kësaj vepre, arrin të kuptosh se, rrethanat të kanë shndërruar padashur në një dëshmitar të asaj që po ndodh brenda një plateje që rrihet nga të katër anët nga erërat, shirat dhe dimrat e ashpër që valëzojnë nëpërmjet dritës dhe errësirës. Ngjyresat e stisura në ditënatën e pambarimtë, vetiu ndërtojnë edhe profilet e personazheve të këtij romani.

Humbës por aspak të dorëzuar, ata që do të mbijetojnë, së paku do t’i nënshtrohen fatit për të rrëfyer dhe bekuar pasardhësit, me qëllimin e vetëm që këta të fundit të mundin të fitojnë sadopak epërsi dhe distancë, në përballjen e gjithëkohshme me vetveten dhe krijesën tjetër, atë të ngjashmen që e nëm heshturazi me gjakftohtësi e durim të përkorë, prej motesh.

                                   

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages293
ISBN9789928320285
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller
I ri1