I ri Nen hijen e endrres Shiko më të madhe

Nen hijen e endrres

Serafina Hasanbelliu A-006005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Nëpërmjet stilit, autorja ndërton një strukturë e cila e mban intensitetin e shtjellimit të ngjarjeve me të njëjtin ritëm, nga fillimi në fund të romanit.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789928320285

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Teksa gjendesh në hapësirën e pakohë e të pacak të kësaj vepre, arrin të kuptosh se, rrethanat të kanë shndërruar padashur në një dëshmitar të asaj që po ndodh brenda një plateje që rrihet nga të katër anët nga erërat, shirat dhe dimrat e ashpër që valëzojnë nëpërmjet dritës dhe errësirës. Ngjyresat e stisura në ditënatën e pambarimtë, vetiu ndërtojnë edhe profilet e personazheve të këtij romani.

Humbës por aspak të dorëzuar, ata që do të mbijetojnë, së paku do t’i nënshtrohen fatit për të rrëfyer dhe bekuar pasardhësit, me qëllimin e vetëm që këta të fundit të mundin të fitojnë sadopak epërsi dhe distancë, në përballjen e gjithëkohshme me vetveten dhe krijesën tjetër, atë të ngjashmen që e nëm heshturazi me gjakftohtësi e durim të përkorë, prej motesh.

                                   

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe293
ISBN9789928320285
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller