Provinca Franceskane shqiptare View larger

Provinca Franceskane shqiptare

Át Donat Kurti A-004612

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky është ndër botimet më cilësore për historinë 7 shekullore të Lëvizjes Franceskane në Shqipëri e cila ka nisur fill pas vdekjes së themeluesit të saj Françesku i Asizit(1226). Ky botim është rishikim i historisë që në vitin 1965 kur e ka shkruar autori, të cilit i janë dasht plot 50 vjet për të përmbyllur me sukses këtë studim me vlera të shumëfishta.

More details

896 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697754
Viti i botimit2019

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

More info

Vepra është e ndarë në tri pjesë:

Në pjesën e parë jepen të dhëna për organizimin e Provincës Franceskane

Në pjesën e dytë tregohet veprimtaria në lëmin fetar dhe kulturor të françeskanëve në Shqipëri.

Në pjesën e tretë flitet mbi Motrat Stigmatine që janë edhe ato gjymtyrë të françeskanëve me të njëjtin shpirt dhe program.

Franceskanët shqiptarë kanë dhënë një kontribut të madh jo vetëm për fenë por edhe për zhvillimin e kombit tonë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages320
ISBN9789995697754
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
I ri1