Letra nga nje stoik View larger

Letra nga nje stoik

Seneca A-008682

New product

Përshkrim i shkurtër

Letrat e Seneca-s janë si një ditar, ose nje manual meditimesh filozofike. Shpeshherë ato nisin me vëzh gime për jetën e përditshme dhe trajtojnë shumë tema tradicionale të filozofisë stoike, si për shembull shpërfillja e vdekjes, vlera e miqësisë, dhe virtyti si e mira supreme. Në këtë botim kemi sjellë 65 letra 124 të tilla që nga janë shkruar, ndaj e kemi quajtur pjesa e parë, dhe do të vijohet nga një vëllim i dytë me 59 letrat e mbetura.

1096 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265579
Viti i botimit2022

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages247
ISBN9789928265579
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1