Matrioshka e fundit View larger

Matrioshka e fundit

B. A. Paris A-000804

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimet Living prezantojnë librin “Matrioshka e fundit” ngaB. A. Paris, - një nga romanet mister më intrigues të momentit.

More details

976 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338167

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Fini dhe Lejla: të rinj, të dashuruar dhe me të ardhme. Një mbrëmje, teksa ktheheshin nga pushimet në Francë, Fini ndalon në një pikë karburanti dhe e lë Lejlën në makinë. Kur kthehet, pas disa minutash, Lejla është zhdukur pa lënë gjurmë, për të mos u kthyer më kurrë. Ose të paktën, kjo është dëshmia që Fini jep në polici. Dhe është e vërtetë... deri diku.

Dymbëdhjetë vjet më pas, Fini ka vazhduar jetën. Rastësisht është njohur me motrën e Lejlës, Elenën, me të cilën është gati të martohet, kur, papritur, merr një telefonatë. Dikush ka parë Lejlën. Të ketë qenë ajo apo dikush po përpiqet t’i luajë një lojë të pafre? Nëse është ajo, çfarë kërkon pas kaq vitesh dhe çfarë di ajo për natën kur u zhduk?

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages254
ISBN9789928338167
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPranvera Palushi
RomanMister&Thriller
I ri1