Urtesia e Joga-s

Shrii Shrii Anandamurti GMU0002

New product

Përshkrim i shkurtër

Gjatë gjysmës së fundit të shekullit të XX të P. R. Sarkar, i njohur me emrin e tij shpirtëror Shrii Shrii Anandamurti shkroi një numër të madh librash për të gjitha aspektet e përpjekjeve njerëzore. Shkrimet e tij përmbajnë zbulime për çështje themelore të njerëzimit në lidhje me origjinën dhe destinacionin e universit dhe kuptimin e ekzistencës njerëzore. Duke hedhur dritë mbi urtësinë 7000 vjeçare të shkencës shpirtërore të Tantra Joga Sarkar themeloi një shkollë filozofike (Ananda Marga) që i ofropn njerëzimit një vizion të botës që do të harmonizojë spiritualen dhe shkencën.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Viti i botimit2009

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Urtësia e Joga-s është një paraqitje e shkurtër e elementeve bazë të filozofisë Ananda Marga që e ndarë me kapituj, shpjegon origjinën e Tantra Joga, joga-n tetë-gjymtyrëshe, strukturën e mendjes, ringjalljen dhe ciklin kozmik të krijimit.

Shtrirja e filozofisë së Sarkar për zgjidhjen e problemeve të sotme social-ekonomike, trajtohet në atë formë që i jep lexuesit një prezantim të ideve që premtojnë të transformojnë të gjitha shtresat e shoqërisë njerëzore në vitet që do të vijnë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages66
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEngjell Mehmeti, Genci Muçollari, Dylber Vrioni