Në këmbët e mësuesit View larger

Ne kembet e mesuesit

Jiddu Krishnamurti AKR0005

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky është libri i parë i Krishnamurtit që komunikon me botën në gjuhën angleze ku sjell mësimet e Mësuesit, si leksione të goditur për këdo që kërkon sukses. Mësuesi kërkon katër virtyte për këdo që do të bëhet pjesë e kësaj udhe: Dallueshmëri, mungesë dëshirash, sjellje të mirë dhe dashuri.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
ISBN9789928214928

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër shërben si një manual për sjelljen, ku Mësuesi e përcjell tek ndjekësit e tij. Mes këshillave të shumta janë edhe sjelljet që propozon mësuesi:

Vetëkontroll për sa i përket mendjes

Vetëkontroll në veprime

Tolerancë

Gëzim

Përqendrim

Besim

Secila prej këtyre sjelljeve shpjegohet në mënyrë të detajuar nga Krishnamurti, dhe që ka shërbyer si një orientim i fortë për qindra e mijëra ndjekës në mbarë botën.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages55
ISBN9789928214928
RedaktoriLisian Roseni, Silvana Rusi
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIris Domnori
I ri1