Trafikantët View larger

Trafikantet

Renato di Lorenzo PE0097

New product

Përshkrim i shkurtër

Trafiku i qenieve njerëzore, tragjeditë që ndodhin në Kosovë dhe drama të tjera njerëzore shqiptare vijnë të rrëfyera përmes mjeshtrisë së shkrimtarit italian Renato Di Lorenzo

More details

9 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994340361
Viti i botimit2007

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Një vajzë e re është gjithnjë e brishtë, e ekspozuar ndaj dhunës në mes të ditës në Central Park. Sidomos nëse ka lindur në një Shqipëri të shkatërruar, ku i vetmi zë ekonomik është ai i tregtisë së të miturve. Nisen në grupe nga porti i Vlorës dhe zbarkojnë në Itali për t’u shpërndarë në bordellot e gjysmës së botës.

Rashela, katërmbëdhjetë vjeçare, është njëra prej tyre, ndër më të preferuarat me flokë të verdhë e sy bojëqielli…

Në sfond zhvillohen ngjarje të mëdha tragjike, si masakra e Kosovës nën indiferencën e shteteve të tjera, apo tragjedi më të vogla, si vrasjet e adoleshentëve të cilët ngrenë krye.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages353
ISBN9789994340361
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Stavroi
RomanMister&Thriller