Diktatura e Parase - Shtegtime neper qiellin politik View larger

Diktatura e Parase - Shtegtime neper qiellin politik

Pëllumb Kulla A-006006

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789928320001
Viti i botimit2020

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

""Fantazia është dhunti e çmuar. Ajo e merr të zotin në fluturim përmbi gardhe dhe kufij. Ajo e bën atë hero, e bën shenjtor, strateg, multimiliarder… Me fantazinë time, le të ulem edhe unë një herë multimiliarder, mbi fronin e një vendi! Sa mirë të jesh i pari i vendit! Në ndryshim nga Enver Hoxha, unë sot nuk do të kem kamxhikun, zjarrin dhe hekurin që të tiranizoj, të rrëmbej, të vras, të shtetëzoj, të shpërblej me shtëpi dhe vila pasanikësh, fshatarët që të më brohorasin sa herë t’u shfaqem përpara. Me këto përparësi, tirani e arriti kollaj hijen e rëndë e të gjithëpushtetshme.

Megjithatë, jam në fushën e fantazisë dhe kam rrugë të reja për ambiciet e mia..."" - Pëllumb Kulla"

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages242
ISBN9789928320001
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1