Luftë pa fund View larger

Lufte pa fund

Pëllumb Kulla UE0032

New product

Përshkrim i shkurtër

Shumë gjëra që nuk i bëjnë betejat politike dhe forca e legjitimitetit qytetar, i bën humori dhe integriteti njerëzor. Ky libër është një dëshmi e gjallë e mënyrës se si reagon një intelektual shqiptar që ka jetuar diktaturën dhe dështimet e demokracisë. Ai është një pasqyrë e gjallë e asaj sesi një intelektual nuk mund të heshtë, nuk mund të rrijë mënjanë, nuk mund të bëjë sikur nuk e ka mendjen, ose nuk e shikon çfarë po i ndodh shoqërisë së tij edhe kur ai jeton larg saj. Prandaj përkushtimi i Pëllumb Kullës ndaj artit, satirës, politikës dhe publicistikës është një standard, i cili i bën mirë shoqërisë shqiptare. Edhe në këtë botim ofrohet ky kontribut...

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928418258

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages720
ISBN9789928418258
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane