I ri Diktatura e Parase - Shtegtime neper qiellin politik Shiko më të madhe

Diktatura e Parase - Shtegtime neper qiellin politik

Pëllumb Kulla A-006006

Libër i ri

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320001

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

""Fantazia është dhunti e çmuar. Ajo e merr të zotin në fluturim përmbi gardhe dhe kufij. Ajo e bën atë hero, e bën shenjtor, strateg, multimiliarder… Me fantazinë time, le të ulem edhe unë një herë multimiliarder, mbi fronin e një vendi! Sa mirë të jesh i pari i vendit! Në ndryshim nga Enver Hoxha, unë sot nuk do të kem kamxhikun, zjarrin dhe hekurin që të tiranizoj, të rrëmbej, të vras, të shtetëzoj, të shpërblej me shtëpi dhe vila pasanikësh, fshatarët që të më brohorasin sa herë t’u shfaqem përpara. Me këto përparësi, tirani e arriti kollaj hijen e rëndë e të gjithëpushtetshme.

Megjithatë, jam në fushën e fantazisë dhe kam rrugë të reja për ambiciet e mia..."" - Pëllumb Kulla"

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe242
ISBN9789928320001
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë