Vajza e drejtorit të cirkut View larger

Vajza e drejtorit të cirkut

Jostein Gaarder A-007960

New product

Përshkrim i shkurtër

Në vend që të bëhet vetë shkrimtar, Petter e nxjerr jetesën nga shitja e historive dhe ideve profesionistëve që vuajnë nga bllokimi i shkrimtarit. Është një tregti fitimprurëse. Por Petter, teksa qëndron si një merimangë në qendër të rrjetës së tij, e gjen veten në një kurth të cilin e ka krijuar vetë.

More details

994 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928354532

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Panina Manina, një artiste cirku që varet në trapez, bie dhe thyen qafën. Ndërkohë që drejtori i cirkut përkulet mbi të, ai sheh rreth qafës së saj një hajmali qelibari njëlloj si ajo që i kishte dhënë fëmijës së tij para se ta merrte me vete lumi para gjashtëmbëdhjetë vitesh.

Subjekti i babait që gjen fëmijën e humbur prej kohësh, shfaqet në të gjithë këtë roman magjik. Historia rrëfehet nga Petter-i, krijimi më intrigues i Joestein Gaarder-it që prej Sofisë, një fëmijë i përparuar dhe ëndërrimtar, i cili rritet dhe bëhet një tregimtar i ligësive shqetësuese.

REVIEW

‘Një kombinim mjeshtëror i fantazisë me realitetin . . . thjesht një libër i mrekullueshëm’.

She

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages232
ISBN9789928354532
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiPërktheu nga norvegjishtja Ermir Pulaha
RomanSagë&Histori