Ditari i Noelit View larger

Ditari i Noelit

Richard Paul Evans A-008939

New product

Përshkrim i shkurtër

Nje tjeter roman i ri vjen nga i ashtuquajturi mbreti i romancave te festave te fundvitit, Richard Paul Evans, i titulluar Ditari i Noelit, i hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Living

More details

998 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338495

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Autori më i shitur i romancave, Xhejkob Çërçer, nuk ka qenë në shtëpi për thuajse njëzet vjet. Kur i telefonon një avokat, pak ditë para Krishtlindjes, për ta informuar se e ëma është ndarë nga jeta dhe ia ka lënë atij shtëpinë, Xhejkobi kthehet jo vetëm për të marrë pronën, por për t’u pajtuar me të kaluarën, dhimbjen dhe abuzimin që kishte përjetuar në fëmijëri.

Ndërsa sistemon shtëpinë gjen një ditar. Xhejkobit i shkon edhe një vizitore e papritur, Rejçëlli, e cila kërkon nënën biologjike. Me një qëllim të vetëm, për të zbuluar të kaluarën dhe për të rishkruar të ardhmen, Xhejkobi dhe Rejçëlli fillojnë të kërkojnë Noelin. Gjatë rrugës gjejnë më shumë nga sa imagjinonin, duke përfshirë mirësinë, faljen dhe mundësinë për të jetuar dashurinë e vërtetë.

Data sheet

pages306
ISBN9789928338495
Shtëpia botueseTHE NOEL DIARY
RedaktoriBledar Çepele, Vjola Aliaj
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPranvera Palushi
RomanRomancë&Pasion
I ri1