Një fjalë e jotja View larger

Nje fjale e jotja

Elvira Lindo PE0101

New product

Përshkrim i shkurtër

Fitues i çmimit “Bibloteca Breve 2005”, romani është një novelë e mbushur me ironi, sarkazëm, me një ashpërsi që shndërrohet papritmas në butësi

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994340293

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Rosario dhe Milagros punojnë së bashku dhe njihen me njëra-tjetrën që fëmijë. Aq e brishtë në dukje, sa dhe e vendosur, me gjithë kontradiktat e saj, Rosario tregon për vitet e shkuara, vite të vështira iluzionesh, ankthi dhe realitetesh që i kanë dhënë formë frikës që e tremb lumturinë. Elvira Lindo pasqyron jetën me një kompleksitet përshkrues, mrekullisht të thjeshtë. Është një novelë e mbushur me ironi, sarkazëm, me një ashpërsi që shndërrohet papritmas në butësi.

 

Data sheet

pages256
ISBN9789994340293
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFlutura Pulasi
RomanSagë&Histori