Si na erdhi ai, i ndaluari… View larger

Si na erdhi ai, i ndaluari…

Visar Zhiti BOM0146

New product

Përshkrim i shkurtër

“Si na erdhi ai, i ndaluari…” është një rrëfim ngulmues me befasira, ku lidhen si me një fjongo të errët dy kohë e dy breza me dëshmi poezinë dhe dhembjen.

More details

102 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Me këtë okelio hapet libri në faqet e para të tij:

...ishte interesant, por dhe narcist... mos janë ca

si egocentrikë ata që i ka përkëdhelur regjimi?

“Si na erdhi ai, i ndaluari…” është një rrëfim ngulmues me befasira, ku lidhen si me një fjongo të errët dy kohë e dy breza me dëshmi poezinë dhe dhembjen.

Shkas dhe protagonistë janë poeti rus Evgeni Jevtushenko bashkë me një student shqiptar me emrin Atjon, biri i autorit. Nëpërmjet kësaj trinie përmblidhen këtu një sprovë e thukët, shoqëruar me brilante nga krijimtaria e Jevtushenkos si dhe një përshkrim udhëtimi në vendin e tij me frymëzime nga andej, të përziera si rrallë herë në një libër.

Ky takim dritë-hijesh që vazhdojnë dhe në të përtejmen, përbën një përsiatje për të kuptuar më mirë veten si një e vërtetë dramatikisht e bukur.

Data sheet

pages320
RedaktoriLoredan Bubani
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanAutobiografik
I ri1