Lajmetar te Europes, antologji e te vrareve

Visar Zhiti UE0136

New product

Përshkrim i shkurtër Një libër me poezi, prozë dhe portrete nga kundërshtarë të diktaturave.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190178

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Papa Francesku gjatë vizitës së tij në Tiranë porositi shqiptarët që të mos harronin folenë dhe plagët. Kjo është një antologji plagësh dhe fole emrash dhe nga të atyre që iu vunë portretet si banderola në bulevardin e madh, teksa Papa mbante meshen në krye dhe martirët tanë endeshin nëpër erë si engjej mbrojtës. Kështu e shoh këtë antologji, si një nismë të këtij lloji, një fillim gërmimi qiellor. Një arkeologji resh, teksa frynin erëra nga Lindja dhe Perëndimi, përplasje dhe përzierje mes tyre dhe vetëtima te mrekullueshme që ndriçonin terrin duke Ilapsur një Europë ëndrrash. ...dhe këtë antologji e dëshirojmë si një shkulje guri kufijsh që pengojnë. Do të doja ta lija tek shkallët e Parlamentit Europian...

Data sheet

pages381
ISBN9789928190178
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë