Specials

Ilustrime There are 131 products.

per page
 • Quick view
  680 Lekë 800 Lekë -15% Out of stock

  Përrallat e Ezopit është një nga botimet më të përshtatshme për fëmijën tuaj nëse doni ti përcillni zgjuarsinë dhe ironinë therëse të Ezopit përmes përrallave të tij: 5 rrëfenjat më të bukura vijnë në këtë përmbledhje. Ato janë: "Gjinkalla dhe milingona", "Breshka dhe lepri", "Miu i fushës dhe miu i qytetit", "Luani dhe miu", "Dhelpra dhe rrushi". Ky...

  680 Lekë
  800 Lekë -15%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  400 Lekë Out of stock

  400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  12 përralla të mrekullueshme të shoqëruara me ilustrime plot ngjyra. Shëtitni me to në botën e aventurave dhe të fantazisë.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Qeshni dhe argëtohuni me kafshët që do të takoni. Njihuni me personazhe të çuditshme që do ju shoqërojnë gjatë leximit dhe imagjinatës suaj.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 800 Lekë In Stock

  16 përralla klasike të shoqëruara me audio, CD ku gjyshja me zërin e saj të ëmbël tregon 16 përrallat. Botimi "16 Përralla Klasike" përmban dymbëdhjetë përralla nga Vëllezërit Grim, tre përralla nga Andersen dhe një nga Charles Perrault. Përralla klasike të përzgjedhura me kujdes, të cilat nxisin imagjinatën dhe zhvillojnë fantazinë e fëmijëve.

  1 800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 700 Lekë 2 000 Lekë -15% In Stock

  Në 5 libra të mrekullueshëm do të mësoni historitë fantastike të princeshave, të sirenave, të zanave dhe të këcimtareve më të njohura në botë.

  1 700 Lekë
  2 000 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë Out of stock

  Princesha e vërtetë je ti! Thellë brenda çdonjërës prej jush fle një princeshë, e cila pret çastin të dalë e të shfaqet në dritën e diellit, falë ndihmës së këtij libri, ëndrra juaj do të marrë jetë! Shfletojeni dhe do të mësoni se si të visheni si një hyjneshë, të vallëzoni bukur dhe të bëni biseda të këndshme. Zbuloni si të silleni si ZONJUSHË e...

  1 500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë Out of stock

  Mëso sa është ora me arushin Ted!

  800 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Me një model trepërmasor në qendër, me ilustrimet dhe mënyrën e veçantë të ndërtimit, ky libër tepër i veçantë bën për vete çdokënd.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 530 Lekë 1 800 Lekë -15% In Stock

  Çdo mbrëmje, në këtë libër të veçantë plot me figura të mrekullueshme, do të gjeni të gjitha kafshët që i doni aq shumë. Në ç'do faqe që do të shfletoni, në ç'do stinë që do të shkoni, do të takoni heronjtë e vegjël të përrallave, të cilët do t'ju marrin me vete në aventurat e tyre të panumërta, para se t'ju zërë gjumi. 365 përralla, njëra më e bukur se...

  1 530 Lekë
  1 800 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë Out of stock

  Përrallëza me dritare që do t'ju bëjnë për vete!

  300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  Formoni mozaikët dhe lexoni përrallat fantastike.

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  900 Lekë Out of stock

  Dy aventura fantastike tripërmasore me Pop - up, ku do të takoni pulëbardhën bukuroshe dhe rosakun Jon.

  900 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  300 Lekë Out of stock

  Gjashtë përralla të mrekullueshme me pop up

  300 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Çdo libër i kësaj serie të mrekullueshme përmban përrallëza, të zgjedhura me kujdes dhe me dashuri.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Çdo libër i kësaj serie të mrekullueshme përmban përrallëza, të zgjedhura me kujdes dhe me dashuri.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  880 Lekë In Stock

  Seria - Revistat e Blerinës për fëmijë Seti permban librat me tituj : Blerina dhe Zanat(100 faqe), Blerina dhe Flutura 10 faqe, Blerina dhe xhuxhi 10 faqe dhe Blerina dhe ylli 6 faqe

  880 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë Out of stock

  Për gjumin e çdo vogëlushi, përralla të ëmbla dhe shumë vjersha të bukura, nën shoqërinë e Arushit Tedi dhe mamit të tij. Libri i vogël është i mbushur me ilustrime shumëngjyrëshe. Me ilustrimet me te bukura nga Tony Wolf.

  1 000 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Përbindësha shakatarë me pamje nga më të çuditshmet të presin te këndi i lojërave! Hyr e zbuloji njëri pas tjetrit. Lojëra tmerruese dhe krijese të përbindshme të presin me kurthet e tyre nga më të çuditshmet! Edhe po hyre mos të të gënjejë mendja se mund të dalësh edhe aq lehtë prej andej.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  470 Lekë In Stock

  Një ditë, e treta "A" udhëtoi për në parkun e lojërave.

  470 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  470 Lekë Out of stock

  Maksi dhe shokët e tij ndihen të gëzuar. Shumë shpejt ata do të bëjnë një udhëtim me klasën.

  470 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë Out of stock

  Seria “Zbuluesit e vegjël” është e veçantë. Secili prej librave që e përbëjnë atë, siç është “Thellë në det”, ka më shumë se 30 kapakë. Ja, në këtë libërth gazmor, po t’i ngrini një nga një këta kapakë, do të zbuloni brenda e jashtë tyre thellësinë e detit. Është njësoj si një lojë. E dini? Po ta keni përpara, mezi do të prisni të shihni sidomos ç’ka...

  800 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Seria “Zbuluesit e vegjël” është e veçantë. Secili prej librave që e përbëjnë atë, siç është “Kandrrat”, ka më shumë se 30 kapakë. Ja, në këtë libërth gazmor, po t’I ngrini një nga një këta kapakë, do të zbuloni brenda e jashtë tyre botën e kandrrave. Është njësoj si një lojë. E dini? Po ta keni përpara, mezi do të prisni të shihni sidomos ç’ka brenda...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Përbindësha shakatarë me pamje nga më të çuditshmet të presin te këndi i lojërave! Hyr e zbuloji njëri pas tjetrit. Lojëra tmerruese dhe krijese të përbindshme të presin me kurthet e tyre nga më të çuditshmet! Edhe po hyre mos të të gënjejë mendja se mund të dalësh edhe aq lehtë prej andej.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock
 • Quick view
  200 Lekë In Stock

  200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 400 Lekë -10% In Stock

  Një libër me fotografi të mrekullueshme për një magjistare simpatike dhe argëtuese për tu lexuar me zë të lartë në Halloween.

  360 Lekë
  400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 400 Lekë -10% In Stock

   “I vetëm në shëtitje doli një mir thellë në pyllin e errësuar. Një dhelpër që e pikasi tha se miu qenka zbukuruar,” Futu thellë në pyllin e errët dke zbulo çfarë ndodhi papritur, me miun mendje-shpe jtë që kiskte përkallë bufin, gjarprin dhe Nopranin e uritur ...

  360 Lekë
  400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë 500 Lekë -10% In Stock

  "Gjirafat s'vallëzojnë dot" është një nga librat më të shitur në botë, mjaft i pëlqyer dhe i vlerësuar prej prindërve dhe fëmijëve të moshave 5 deri 8 vjeç.

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  360 Lekë 400 Lekë -10% In Stock

  Tigri që erdhi për çaj është një tregim i shkurtër për fëmijë, i botuar për herë të parë në vitin 1968 i cili mbeti po aq popullor edhe dyzetë vite pas botimit të parë. Libri ka të bëjë me një vajzë të quajtur Sophie, nëna e saj dhe një tigër me tipare njeriu, që ndërpret çajin e tyre të pasdites.

  360 Lekë
  400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

  Ky është libri i parë i shkruar nga Drew Daywalt në bashkëpunim me krijuesin e mirënjohur të librave me ilustrime, Oliver Jeffers, i cili e veshi plot ngjyra këtë histori imagjinare, që do t’i bëjë fëmijët të argëtohen e të luajnë me ngjyrat e tyre siç nuk kanë bërë kurrë më parë.

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 97 - 128 of 131 items