Specials

 • Enchantment
  Enchantment

  Enchantment, as defined by...

  1 710 Lekë -10% 1 900 Lekë

Saga & History There are 692 products.

per page
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kryevepra e Suiftit Udhëtimet e Guliverit u botua pa emrin e autorit më 1726, duke arritur menjëherë një sukses të madh. I shkruar me një stil të thjeshtë, por në të njëjtën kohë të mprehtë dhe gjithë fantazi, romani zuri vend në veprat klasike të letërsisë për fëmijë, edhe pse është i mbushur me analiza dhe mendime për nivele të ndryshme lexuesish.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Vjen më në fund vëllimi i parë i serisë Brixhertonët, - një romancë historike befasuese e cila ka fituar zemrat e miliona lexuesve: Së fundi kjo vepër është duke u bërë film nga Netflix, pasi pasqyron thellësisht raportet mes shtresave të shoqërisë njerëzore dhe pasionet e tyre të cilat i kapëcejnë rregullat dhe kastat.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  "Ky roman kaleidoskopik të ngazëllen me gjallërinë e protagonistes... Edhe pse jeta e Leilës gëlon nga tragjeditë, Shafaku përqendrohet te besnikëria dhe mirësia e saj, te gëzinmi që ndien ajo nga miqësia dhe te tekat e jetës së Stambollit."

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Një tjetër romancë që të bën të mbash frymën nga autorja e romancave historike Johanna Lindsey

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Following the explosion of an IRA bomb on board the Barrington’s flagship MV Buckingham, Emma Clifton must deal with the repercussions on her family’s shipping business. Meanwhile her old adversary, Lady Virginia Fenwick, plots her downfall.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Jeffrey Archer's first novel, Not a Penny More, Not a Penny Less, is page-turning tale of fraud, revenge and determination as four men stop at nothing to get back what was stolen from them.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Kjo vepër e mirënjohur klasike bashkëkohore e letërsisë kineze, portretizon se si djali i llastuar i një qiradhënësi u shndërrua në një fshatar zemërmirë.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë In Stock

  Gjithnjë e më shumë aventura, gjithnjë e më shumë do ta mbani frymën pezull në vellimin e shtatë të sagës epike bestseller ndërkombëtar. Librin e gjeni në treg duke filluar nga data 2 gusht 2021. Parapaguaje që ta kesh në momentin që del librin e fundit të sagës magjike....

  1 600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Në faqet e romanit shpaloset dashuria, shpresa dhe ëndrrat, të cilat herë duken të realizueshme e herë mbeten iluzione e gati shuhen. Por shpresa vdes e fundit, e aq më tepër dashuria që nuk vdes kurrë. Është pikërisht kjo dashuri që i mban dhe u jep zemër Orestit dhe Gretës për të besuar tek ëndrra e tyre, që kjo ëndërr të mos mbetet në sirtar, por të...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky libër është pjesë e historisë dhe tragjedisë shqiptare postkomuniste dhe dokumenton me fakte, për aq sa i takon një romani, atë çka ndodhi gjatë viteve të tranzicionit.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  A eshte e mundur t’i ngjash njeres prej ikonave me te medha te stilit, pavaresise, bukurise dhe elegances si Coco Chanel-i?

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  I mbushur me emocione, satirë dhe intriga, libri “Gabriela, karafil dhe kanellë” është një panoramë e gjerë e jetës qytetare braziliane të kohës. Nga një prej shkrimtarëve më të shquar dhe më argëtues

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Nje histori tragjike nga Siria, - ku permes jetes se nje familje ne Alepo, - na vjen e gjithe tragjedia, e rrefyer mjeshtrisht, ne detaje, dhe me permasat e drames se vertete.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Kjo është historia e çlirimit nga burgu, në maj të vitit 1945, të katër të burgosurve politikë holandezë, në fund të Luftës së Dytë Botërore dhe e kthimit të tyre në Holandë. Kjo është një histori trimërie që do t'ju bëjë të mendoni thellësisht për protagonistët e saj dhe të lëshoni lotët e mirënjohjes për heroizmin e tyre.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Një roman tronditës ku dhuna dhe humori ndërthuren me realitetet më ekstreme.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  “Shtëpia holandeze” është historia e një parajse të humbur, një tour de force që gërmon thellë në çështjen e trashëgimisë, dashurisë dhe identitetit. Ky roman emocionues, të mban zgjuar kureshtjen për të zbuluar se çfarë ndodh në marrëdhëniet mes Denit dhe Mivit, rrëfen një histori mallëngjyese që do të mbetet në kujtesën tuaj për një kohë të gjatë.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  I shkruar në mënyrë madhështore, me hollësi të gjalla dhe prozë lirike, "Perandoresha e natës" është një roman tejet intim për një grua që ka në dorë fatin e saj dhe që duhet të drejtojë pikëllimet, triumfet dhe shpresat e shpirtit të saj dhe të kombit të vet.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 673 - 692 of 692 items